ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міжнародні зернотрейдери заявили про "цінову дискримінацію" у Миколаївському морпорту

Компанії планують звернутися до Європейського суду
Depo.Миколаїв
10 лютого 2016 11:05
ФОТО: depo.ua
Міжнародні зернотрейдери заявили про "цінову дискримінацію" у Миколаївському морпорту
Міжнародні зернотрейдери заявили про "цінову дискримінацію" у Миколаївському морпорту

Зернотрейдери скаржаться на завищені рахунки за договорами сервітуту Миколаївським морпортом. З цього приводу вони направили звернення голові Адміністрації президента, міністрам інфраструктури та АПК. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на Економічну правду.

Як зазначається, компанії "Грінтур-Екс" і "ЕТСК", що входять до складу Bunge, і ТОВ "Дунайська судноплавна-стивідорна компанія" (Noble Agri) мають право доступу до причалів та інфраструктури Миколаївського морпорту. Це зафіксовано у договорах про встановлення сервітуту, права обмеженого користування чужим майном ще з 2013 року.

"Однак, з грудня 2015 року з боку Адміністрації Миколаївського морського порту починається тиск на всі три компанії, щодо підписання договорів про забезпечення доступу портового оператора до причалу(ам), який передбачає надання такої ж послуги, якої вже користуються ТОВ "Грінтур-Екс", ТОВ "ЕТСК "і ТОВ" Дунайська судноплавна-стивідорна компанія"за договорами сервітуту", - йдеться у листі до міністрів і АП.

Представники компаній стверджують, що по суті наданих послуг ніяких змін не відбулося. А законодавство не передбчає стягнення плати двічі з одну послугу. Крім того, зернотрейдери заявляють про завищення цін: "Починаючи з січня Адміністрація Миколаївського порту за відсутності укладених договорів почала виставляти рахунки за нібито спожиті ТОВ "Грінтур-Екс", ТОВ "ЕТСК" послуги за ціною, що більш ніж в три рази перевищують плату, яку обидві компанії платять за договорами сервітуту", - повідомляють компанії.

Вони просять врегулювати ситуацію і передати їм причали в оренду, а щодо морпорту - вжити превентивних заходів для недопущення незаконних дій. Інакше зернотрейдери збираються захищати свої права і в Україні, і в Європейському суді з прав людини.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв