ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївці здадуть кров для постраждалих у ДТП

Городян запрошують приєднатися до акції в рамках Тижня безпеки дорожнього руху
Depo.Миколаїв
17 травня 2016 09:45
ФОТО: depo.ua
Миколаївці здадуть кров для постраждалих у ДТП
Миколаївці здадуть кров для постраждалих у ДТП

З 16 по 22 травня в Україні проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху. В його рамках на Миколаївській обласній станції переливання крові 19 травня проводитиметься акція з донорства крові для лікування постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах "Здай крові – врятуй життя!". Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ОДА.

Миколаївцям нагадують, що донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 років. Не допускаються до здавання крові особи, які страждають гострими і хронічними захворюваннями. Крім медичних показань до донорства не допускаються особи, які перебувають на обліку в наркологічному, шкірно-венерологічному і туберкульозному диспансерах.

Більшість людей можуть здавати кров, якщо вони: почуваються добре та мають бажання допомогти хворій людині, не мають протипоказань до донорства, віком від 18 до 60 років, вагою від 50 кг. Мають паспорт громадянина України.

Готуючись до дачі крові, необхідно дотримуватись таких правил: напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь. У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх. 

За дві години до та дві години після дачі крові палити небезпечно і для вас, і для того, кому попаде ваша кров. Що робити перед здачею крові: намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, напередодні здачі дотримуйтесь спеціальної дієти; вживайте побільше рідини; відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури; утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури; при можливості, не паліть за годину до процедури; обов'язково виспіться, відпочиньте.

Як харчуватися перед здачею крові: напередодні відмовтесь від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продeктів, яєць. Рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Дотримання цих вимог особливо важливе, якщо ви здаєте тромбоцити або плазму. Не виконання цих порад може зашкодити якісно провести сепарацію вашої крові (відділення необхідних компонентів) і зробить неможливою здачу.

Під час здавання крові: дайте знати в будь-якому випадку, якщо ви почуваєте себе недобре; обов'язково повідомляйте лікаря про можливі ускладнення під час здавання
Після здавання крові: dідпочиньте протягом 10 хвилин; з'їжте легку їжу та випийте солодкий чай. Якщо ви недобре почуваєтеся, повідомте персонал. Протягом двох-трьох годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якою брали кров. Краще уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин. Алкогольні напої краще не приймати раніше ніж через вісім годин. Намагайтеся часто та регулярно харчуватися протягом двох діб. Вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб. Приходьте ще раз здати кров через відновний термін.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв