ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївці збираються пікетувати проти продажу землі за заявами Яценюка

На думку організаторів пікету, якщо так не терпиться "позбутися" земель, то їх можна здати в довгострокову аренду
Depo.Миколаїв
17 березня 2016 11:09
ФОТО: depo.ua
Миколаївці збираються пікетувати проти продажу землі за заявами Яценюка
Миколаївці збираються пікетувати проти продажу землі за заявами Яценюка

На заяви Арсенія Яценюка з приводу необхідності продажу 1 млн га земля, яка перебуває у держвласності, відреагували миколаївці. З цього приводу ЦК "Азов" ініціює пікет Миколаївської ОДА. Про це написав Ігор Ніколаєв у Фейсбуці, повідомляє Depo.Миколаїв.

Активісти заявляють, що продавати 1 млн га земель, в тому числі сільськогосподарського призначення, не можна. Вони аргументують свою позицію: "По-перше дуже поверхнево врегульовано момент, згідно якого власниками землі можуть бути тільки резиденти України. І якщо у випадку з фізособами все доволі ясно, то у випадку з юрособами власниками, яких можуть бути і офшорні компанії, в тому числі країни агресора, виникає чимало питань".

Також зазначається, що аукціони обмежать середній бізнес і фермерів, адже на них будуть пропонувати найбільшу суму олігархи. Крім того, на думку азовців, продаж земель сільськогосподарського призначення несе в собі продуктову загрозу для держави: "Держава вже не матиме змоги використовувати дані землі для регулювання внутрішнього ринку на с/г продукцію, а основними ціноутворювачами за законами ринку будуть власники продукції, платити за це будуть прості українці", - пише Ніколаєв.

Натомість азовці вважають за необхідне зробити систематизовану карту земель с.-г. призначення, адже їх незаконно використовували та провадили свій бізнес. "Якщо вже так хочеться передати землю для обробітку, то це може бути оренда на 10-20 років і то в адекватних обсягах", - пише Ніколаєв.

Пікетувати збираються завтра, 18 березня, о 15:00.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв