Миколаївці вимагають, щоб начальниці Нацполіції приструнила мафію ромів

Жителі мікрорайону "Ялти" страждають від злочинної діяльності мафії ромів, яка тероризує людей
Depo.Миколаїв
22 березня 2016 12:06
ФОТО: depo.ua
Миколаївці вимагають, щоб начальниці Нацполіції приструнила мафію ромів
Миколаївці вимагають, щоб начальниці Нацполіції приструнила мафію ромів

У Миколаєві люди ромської національності окупували та тероризують жителів мікрорайону "Ялти". Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Денис Жело, повідомляє Depo.Миколаїв.

"Саме в мікрорайоні "Ялти" Заводського району Миколаєва циганське злочинне угруповання протягом багатьох років тримає в страху місцеве населення. Люди більше не вірять у здатність поліції захистити їх від злочинців. І з'явилась ця думка небезпідставно. Неодноразові індивідуальні та колективні звернення до правоохоронців не дають результатів. Будь-якого роду злочини сходять циганам з рук. А після, вони ходять по району і хваляться: мовляв, поки ми годуємо ваших ментів, будемо робити те, що хочемо, нам ніхто в цьому місті не указ", - йде мова у повідомленні.

Роми охопили практично всі види злочинної діяльності: наркоторгівля, злодійство, шахрайство, торгівля людьми, грабежі і так далі. Криміногенна обстановка в мікрорайоні зростає, а злочини, що здійснюються ромами, стають все більш зухвалими і жорстокими.

Нещодавно близько 20 циган напали на сім'ю чоловіка, який зробив їм зауваження стосовно пляшки, яку зловмисники кинули в його двір. Чоловіка і трьох його родичок били руками і ногами. 

Пізніше дісталося і голові комітету ОСН "Ялти" Сергію Седляра, який спробував заспокоїти розлючений натовп, при цьому почав викликати поліцію, але у нього моментально вибили ногою з рук телефон з криками: "Депутат тобі не жити, ти - труп". 

Жителі близько 15 хвилин з різних номерів телефонів за номером "102" намагалися викликати поліцію - виклик йшов, але трубку не піднімали. Пізніше на виклик приїхали поліцейські на трьох автомобілях, і вони відразу ж почали оформляти документи. На прохання жителів миттєво відреагувати і затримати злочинців по гарячих слідах, поки цигани ще не встигли сховатися з поля зору, поліцейські відповіли: "Ми без бронежилетів і зараз затримувати нікого не будемо". Оформивши відповідні документи, вони поїхали, залишивши жителів один на один зі злочинцями.

"Заводський відділ поліції веде справу в звичному для себе стилі: у слідчого немає ні часу, ні особливого бажання розслідувати цю справу. Він намагається всіляко дистанціюватися від вирішення цієї проблеми. Всього в мікрорайоні "Ялти" проживає на постійній основі близько 50 циган, але до них регулярно приїжджають погостювати друзі-гастролери, які займаються в Миколаєві всілякими злочинами, а після виїжджають з мікрорайону. Злочинною діяльністю вони займаються не тільки в районі, а й за його межами", - пише Жело. 

Розповсюдження наркотичних речовин відбувається по всьому району, а деякі місця заполонили використаними шприцами і ампулами від нарковмісних медичних препаратів. Основна маса жителів ромської національності проживають в мікрорайоні без реєстрації. Циганські жінки отримують статуси матерів-одиначок та багатодітних сімей, отримуючи систематичну допомогу від держави. При цьому, ніде не працюючи, проживають з чоловіками, які в цей час займаються злочинним промислом.

Місцеві мешканці не витримали та звернулися до Нацполіції та Хатії Деконаідзе:

"Просимо Вас негайно втрутитися в дану ситуацію і вжити жорстких заходів реагування:

- Взяти під свій особистий контроль розслідування кримінального провадження за фактом побиття жителів мікрорайону "Ялти";
- Провести службову перевірку за фактами бездіяльності співробітників миколаївської поліції;
- Направити компетентні підрозділи поліції для наведення правопорядку на вищевказаної території;
- Захистити жителів від циганського свавілля і забезпечити їм безпечне проживання в мікрорайоні.

Людям потрібна реальна допомога, сьогодні і зараз. Кожен день бездіяльності поліції породжує, з боку циган, нові, все більш зухвалі злочини. Якщо цигани не бояться поліції, і правоохоронці не в змозі захистити жителів, тоді виникає логічне запитання: навіщо нам така поліція?! Дочекаєтеся, що цигани почнуть бити і грабувати поліцейських! А все саме до цього йде!".

Миколаївці вимагають, щоб начальник Нацполіції приструнила мафію ромів - фото 1

Миколаївці вимагають, щоб начальник Нацполіції приструнила мафію ромів - фото 2

Миколаївці вимагають, щоб начальник Нацполіції приструнила мафію ромів - фото 3

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв