ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївці вимагають, щоб начальниці Нацполіції приструнила мафію ромів

Жителі мікрорайону "Ялти" страждають від злочинної діяльності мафії ромів, яка тероризує людей
Depo.Миколаїв
22 березня 2016 12:06
ФОТО: depo.ua
Миколаївці вимагають, щоб начальниці Нацполіції приструнила мафію ромів
Миколаївці вимагають, щоб начальниці Нацполіції приструнила мафію ромів

У Миколаєві люди ромської національності окупували та тероризують жителів мікрорайону "Ялти". Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Денис Жело, повідомляє Depo.Миколаїв.

"Саме в мікрорайоні "Ялти" Заводського району Миколаєва циганське злочинне угруповання протягом багатьох років тримає в страху місцеве населення. Люди більше не вірять у здатність поліції захистити їх від злочинців. І з'явилась ця думка небезпідставно. Неодноразові індивідуальні та колективні звернення до правоохоронців не дають результатів. Будь-якого роду злочини сходять циганам з рук. А після, вони ходять по району і хваляться: мовляв, поки ми годуємо ваших ментів, будемо робити те, що хочемо, нам ніхто в цьому місті не указ", - йде мова у повідомленні.

Роми охопили практично всі види злочинної діяльності: наркоторгівля, злодійство, шахрайство, торгівля людьми, грабежі і так далі. Криміногенна обстановка в мікрорайоні зростає, а злочини, що здійснюються ромами, стають все більш зухвалими і жорстокими.

Нещодавно близько 20 циган напали на сім'ю чоловіка, який зробив їм зауваження стосовно пляшки, яку зловмисники кинули в його двір. Чоловіка і трьох його родичок били руками і ногами. 

Пізніше дісталося і голові комітету ОСН "Ялти" Сергію Седляра, який спробував заспокоїти розлючений натовп, при цьому почав викликати поліцію, але у нього моментально вибили ногою з рук телефон з криками: "Депутат тобі не жити, ти - труп". 

Жителі близько 15 хвилин з різних номерів телефонів за номером "102" намагалися викликати поліцію - виклик йшов, але трубку не піднімали. Пізніше на виклик приїхали поліцейські на трьох автомобілях, і вони відразу ж почали оформляти документи. На прохання жителів миттєво відреагувати і затримати злочинців по гарячих слідах, поки цигани ще не встигли сховатися з поля зору, поліцейські відповіли: "Ми без бронежилетів і зараз затримувати нікого не будемо". Оформивши відповідні документи, вони поїхали, залишивши жителів один на один зі злочинцями.

"Заводський відділ поліції веде справу в звичному для себе стилі: у слідчого немає ні часу, ні особливого бажання розслідувати цю справу. Він намагається всіляко дистанціюватися від вирішення цієї проблеми. Всього в мікрорайоні "Ялти" проживає на постійній основі близько 50 циган, але до них регулярно приїжджають погостювати друзі-гастролери, які займаються в Миколаєві всілякими злочинами, а після виїжджають з мікрорайону. Злочинною діяльністю вони займаються не тільки в районі, а й за його межами", - пише Жело. 

Розповсюдження наркотичних речовин відбувається по всьому району, а деякі місця заполонили використаними шприцами і ампулами від нарковмісних медичних препаратів. Основна маса жителів ромської національності проживають в мікрорайоні без реєстрації. Циганські жінки отримують статуси матерів-одиначок та багатодітних сімей, отримуючи систематичну допомогу від держави. При цьому, ніде не працюючи, проживають з чоловіками, які в цей час займаються злочинним промислом.

Місцеві мешканці не витримали та звернулися до Нацполіції та Хатії Деконаідзе:

"Просимо Вас негайно втрутитися в дану ситуацію і вжити жорстких заходів реагування:

- Взяти під свій особистий контроль розслідування кримінального провадження за фактом побиття жителів мікрорайону "Ялти";
- Провести службову перевірку за фактами бездіяльності співробітників миколаївської поліції;
- Направити компетентні підрозділи поліції для наведення правопорядку на вищевказаної території;
- Захистити жителів від циганського свавілля і забезпечити їм безпечне проживання в мікрорайоні.

Людям потрібна реальна допомога, сьогодні і зараз. Кожен день бездіяльності поліції породжує, з боку циган, нові, все більш зухвалі злочини. Якщо цигани не бояться поліції, і правоохоронці не в змозі захистити жителів, тоді виникає логічне запитання: навіщо нам така поліція?! Дочекаєтеся, що цигани почнуть бити і грабувати поліцейських! А все саме до цього йде!".

Миколаївці вимагають, щоб начальник Нацполіції приструнила мафію ромів - фото 1

Миколаївці вимагають, щоб начальник Нацполіції приструнила мафію ромів - фото 2

Миколаївці вимагають, щоб начальник Нацполіції приструнила мафію ромів - фото 3

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв