ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївці не голосуватимуть за власних нардепів на наступних виборах: результати опитування

Жителі Миколаївщини продемонстрували низький рівень довіри до власних депутатів-мажоритарників
Depo.Миколаїв
22 березня 2016 16:12
ФОТО: depo.ua
Миколаївці не голосуватимуть за власних нардепів на наступних виборах: результати опитування
Миколаївці не голосуватимуть за власних нардепів на наступних виборах: результати опитування

Всеукраїнська громадська організація "Передові правові ініціативи" провела соціологічне опитування на тему "Два роки по тому після Майдану: суспільні очікування і реалії".  Depo.Миколаїв представляє вашій увазі результати по Миколаївській області.

В ході опитування соціологи виявила кілька основних тенденцій. Зокрема, значна частина населення, яка очікувала змін на краще після "Революції гідності" вважає, що ці зміни не настали. Більше 61% респондентів вважає, що ситуація погіршилася, 24% опрошеннихізмененій не бачать, 8,3% бачать позитивні зрушення, і тільки 1,5% громадян відчули стабільність і процвітання.

Безпосередньо по Миколаївській області результати опитування вигладають менш оптимістично, ніж в цілому по Україні: зміни в гіршу сторону - 73,42%, зміни відсутні - 16,96%, видно зміни в кращу сторону - 5,6%, 2,8% не змогли відповісти, 1,3% бачать стабільність і процвітання.

В цілому по країні до позачергових президентських виборів відносяться позитивно - 32,67%, швидше позитивно -21,77%. За Миколаївської області 32,29%, - позитивно, 20,48% - скоріше позитивно. Що в цілому збігається снаціональнимі показниками.
Подібним чином виглядають результати відповіді на питання про дострокові парламентські вибори.

На національному рівні своє конкретне "так" про необхідність зміни представницької влади висловило 35,91% респондентів, 23,96% "Не проти" змінити владу. Близько 30% в тій чи іншій мірі заперечують проти дострокового переобрання парламенту. У Миколаївській області 35,93% "за" і 21,86% "Не проти" дострокових парламентських виборів. Більше 30% висловилися "проти2.

У той же час результати дослідження показують велику фрагментацію політичних сил, де жоден із запропонованих політиків на пост Президента не набрав би 10% голосів. Якби вибори Президента України проходили б у неділю (6 березеня 2016 г.), то за результатами опитування до другого туру пройшли б Олег Ляшко, лідер рейтингу, 13,99%, Міхеїл Саакашвілі отримав би 13,24%, а Петро Порошенко - 12,06% голосів. На ще більш скромний результат могла б розраховувати Юлія Тимошенко, якій симпатизують 11,88% опитаних.

Дослідження відзначають на тлі різкого зниження рейтингів "Солідарності" і "Народного фронту2 незначне зростання рейтингів "Самопомочі", "Радикальної партії Олега Ляшка" і "Батьківщини". Однак, в цілому по Півдню і Сходу в разі дострокових парламентських виборів за "Опозиційний блок" проголосує 21,48% виборців, а окремо по Миколаївській області - 19,48%. На тлі загального розчарування 2-х річним результатом після Майдану - це здається цілком закономірним.

Що ж стосується підтримки нинішніх депутатів-мажоритарників від Миколаївської області, то позиції тут втратили всі. Зокрема, знову проголосували б "за" Андрія Вадатурського-32,35%, Бориса Козиря -23,53%, Артема Іллюк-19,44%, Аркадія Корнацького -16,67%, Олександра Лівік - 16,67%, Олександра Жолобецький - 11,54% виборців.

З урахуванням зміни рейтингу політичних партій і депутатів-мажоритарників в ймовірний новий парламент до вже присутніх партій додадуться "Свобода", "Воля народу", "Наш край", "Відродження" та "Блок Міхеїла Саакашвілі".

Голова Миколаївського територіального відділення Всеукраїнської громадської організації "Передові правові ініціатіви" Віктор Меньков прокоментував результати даного дослідження наступним чином: "Якщо зараз призначити вибори в Верховну Раду, то переважної більшості не буде ні в однієї партії. Парламент отримає ще більшу фрагментацію з розміром фракцій від 76 до 13 депутатів. При цьому формування коаліції і правітельствастанет ще більш проблематичним. Так що єдиним варіантом реакції на необхідність змін, виявлену опитуванням, залишається переформатування коаліції більшості і якнайшвидша зміна уряду", - зазначив він.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв