Миколаївського хакера, що взламав WorldPay та вкрав $9 млн, екстрадували з Чехії

Євгена Левицького, що разом з іншими кіберзлочинцями взламали систему WorldPay та викрали $ 9 млн, 5 серпня екстрадували з Чехії
Depo.Миколаїв
10 серпня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua
Миколаївського хакера, що взламав WorldPay та вкрав $9 млн, екстрадували з Чехії
Миколаївського хакера, що взламав WorldPay та вкрав $9 млн, екстрадували з Чехії

Миколаївського хакера Євгена Левицького, що разом з іншими кіберзлочинцями взламали систему  WorldPay та викрали $ 9 млн, 5 серпня екстрадували з Чехії. Передає Depo.Миколаїв з посиланням на  повідомлення прокуратури Північного округу Джорджії.

Американські спецслужби називають дії банди кіберзлочинців, до якої увійшов і миколаївських хакер, однією з найскладніших організованих атак комп'ютерного шахрайства, які коли-небудь здійснювались. Команда хакерів в 280 містах по всьому світу вкрала більше $9 мільйонів протягом  12 годин. Це вдалося завдяки злому мережі RBS WorldPay, компанії з Атланти, яка робила процесинг в США для британського банку Royal Bank of Scotland Group. Групі вдалося зламати шифрування даних, яке компанія використовувала для захисту персональних даних власників зарплатних карт.

Прокурор по справі  Джон Хорн запевнив, що правоохоронні органи будуть вимагати справедливого покарання для зловмисників, і хоч розгляд справи триває вже 7 років, вона має бути доведена до логічного завершення.

За заподіяне Євгену Левицькому загрожує до 30 років ув'язнення. Він персонально відповідальний за зняття приблизно $ 500 000 з однієї зламаної карти. Хакер діяв під ніками Vinchenco, Vinch і M.U.R.D.E.R.E.R.

На сьогоднішній день прокуратура США розслідує причетність до злочину 14 осіб, які безпосередньо взламували систему та знімали готівку з карток. Серед них троє росіян, п'ятеро естонців, молдованин, двоє українців, громадянин Нігерії, американець та чоловік з громадянством Росії, України та Ізраілю. Один з провідних хакерів групи, естонець Сергій Цуріков, в 2014 році був засуджений до 11 років ув'язнення і штрафу в $ 8,4 млн.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв