Миколаївського фотокора пограбували на Олімпіаді в Ріо на $12 тис.

Фотокореспондент з Миколаєва двічі став жертвою бразильських злодіїв
Depo.Миколаїв
30 серпня 2016 10:09
ФОТО: depo.ua
Миколаївського фотокора пограбували на Олімпіаді в Ріо на $12 тис.
Миколаївського фотокора пограбували на Олімпіаді в Ріо на $12 тис.

Фотокореспондент з Миколаєва двічі став жертвою бразильських злодіїв, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Сегодня".

Фотокореспондент газети "Николаевские новости" Анатолій Білоножко має за своїми плечима величезний олімпійський досвід. Однак з крадіжками на олімпійських об'єктах зіткнувся вперше в Ріо-де-Жанейро. Протягом трьох тижнів Білоножко двічі став жертвою злодіїв.

"Я тільки но повернувся з Ріо-де-Жанейро, де працював як акредитований український фотожурналіст на Олімпійських іграх з 4 по 24 серпня, - починає свою розповідь Анатолій - ... Журналісти нашої газети успішно працювали на шести попередніх Олімпіадах Ми з великими труднощами назбирали гроші на цю дорогу поїздку, придбали потрібну фототехніку. Нас не зупинив ні вірус Зика, ні політичні чинники. Ми щиро повірили Оргкомітету Олімпіади-2016 про належних умовах роботи мас-медіа... Але в Ріо-де-Жанейро сталася біда. Я був двічі (!!!) обкрадений. Перший раз - після підготовки фоторепортажу про фінальний матч з футболу Бразилія - ​​Німеччина. Вночі в посилено охороняємому олімпійському медіацентрі був зламаний наданий мені сейф для зберігання речей фотожурналістів. Був вкрадений мій професійний об'єктив EF 16-35 і новітній фотоапарат Саnon 1DX Mark II, який компанія Саnon дала мені в оренду на час матчу", - розповідає фотокор.

Вдруге Білоножко пограбували вже в аеропорту: "Вдруге мене пограбували 24 серпня за п'ять хвилин до початку реєстрації авіапасажирів в міжнародному аеропорту Галеан, який має офіційний статус "Олімпійського". І там у мене з візка для багажу вкрали фотосумку! Це сталося в п'яти метрах від стійки для реєстрації авіапасажирів, поруч знаходилося чоловік п'ять поліцейських і двоє озброєних автоматників. У ній була вся моя техніка, починаючи від двох фотоапаратів, Mac ноутбука, фотооб'єктивів, усіх зроблених в Ріо фотоматеріалів".

Загальна сума збитків склала 12 тис доларів США: "Весь жах цих крадіжок важко передати. Вкрадено тільки мого майна на суму понад 12 тисяч доларів. У мене не залишилося жодного спортивного фотознімку з Олімпіади, вкрадені цифрові фотографії, які я робив у підніжжя Христа Спасителя для підготовки репортажу в честь Дня Незалежності України. Я залишився без паспорта, грошей, документів. Від Ріо-де-Жанейро у мене на руках тільки два офіційно зареєстрованих документа з поліції Бразилії про ці грабежі".

Тепер миколаївському журналісту потрібна медична допомога, адже пережитий стрес дає про себе знати: "Я тільки що повернувся в місто Миколаїв і зараз перебуваю в пригніченому моральному і психологічному стані. Мені терміново потрібна медична підтримка, а газеті "Николаевские новости" фотоапаратура, оскільки утруднені поточні випуски газети ".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв