Миколаївський морпорт разом в місцевим Фондом держмайна "надерибанили" 45 млн грн

ГПУ спільно з поліцією наразі проводять обшуки за 26 адресами, зокрема і вдома у керівництва морпорту
Depo.Миколаїв
15 вересня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Миколаївський морпорт разом в місцевим Фондом держмайна "надерибанили" 45 млн грн
Миколаївський морпорт разом в місцевим Фондом держмайна "надерибанили" 45 млн грн

Внаслідок протиправних дій службових осіб Державного підприємства "Миколаївський морський торговельний порт" державі спричинено 45 млн грн збитків. Про це йдеться на сайті ГПУ, повідомляє  Depo.Миколаїв.

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ за оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Національної поліції України розслідує факти зловживання та розтрати державних коштів керівництвом Миколаївського морського торговельного порту.

"Встановлено, що службові особи Державного підприємства "Миколаївський морський торговельний порт" у співучасті з службовими особами регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області та суб'єктами оціночної діяльності зловживаючи службовим становищем укладали договори оренди нерухомого майна державного підприємства із суб'єктами підприємницької діяльності за заниженою ринковою вартістю оренди об'єктів, що призвело до ненадходження до державного бюджету грошових коштів за використання державного майна та заподіяло тяжкі наслідки", - йдеться в повідомленні.

Крім того, у період 2012-2013 років службові особи ДП "ММТП" діючи в інтересах ряду "підконтрольних" підприємств, шляхом зловживання своїм службовим становищем, розтратили державні кошти в особливо великих розмірах: вони перераховували гроші на рахунки вказаних підприємств за проведення інженерно-поглиблювальних робіт. Їхні вартість та обсягти були штучно завищені.

"Так, в результаті вказаних протиправних дій службових осіб державі спричинено збитки в розмірі близько 45 млн грн. Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст.366, ч. 2 ст. 367 КК України", - повідомляє ГПУ.

Наразі Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУкраїни спільно з Департаментом захисту економіки Національної поліції України проводять обшуки за 26 адресами, в тому числі на території Державного підприємства "Миколаївський морський торговельний порт", в приміщеннях підприємств, в інтересах яких діяло керівництво порту. Також - за місцем проживання та реєстрації керівництва Миколаївського морського торгівельного порту та суб'єктів підприємницької діяльності, щоб зібрати докази та встановити причетних до злочинів осіб.

Нагадаємо, що зранку 15 вересня у Миколаївський морпорт нагрянули люди в масках і з автоматами. В АМПУ підтвердили, що в Миколаївському морпорту проводять слідчі дії.

Раніше повідомлялося, що новим начальником Миколаївського морпорту став екс-працівник СБУ і Фонду держмайна Олександр Дем'яненко.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв