ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївські депутати поставили умову для будівництва церкви в Корабельному районі

Народні обранці вирішили, що остаточно вирішувати мають мешканці і потрібно провести громадські слухання
Depo.Миколаїв
17 березня 2016 17:51
ФОТО: depo.ua
Миколаївські депутати поставили умову для будівництва церкви в Корабельному районі
Миколаївські депутати поставили умову для будівництва церкви в Корабельному районі

Чи бути новій церкві у Корабельному районі вирішується у Миколаєві вже не один рік. Її планують побудувати неподалеку від будинку культури, який нещодавно передали у комунальну власність міста. Мешканці району ж стверджують, що хочуть зберегти дитяче містечко "Світлофор" поблизу БК, де і може вирости храм. Але питання з "душком", адже на територію також претендує підприємець, який нібито планує побудувати "пивнуху". До цього питання повернулися депутати вже нової каденції сьогодні, 17 березня, на сесії, передає Depo.Миколаїв.

Під час сьогоднішньої "земельної" сесії депутати запропонували перенести питання щодо затвердження проекту землеустрою, а значить і будівництва храму у Корабельному районі. Опоблоківець Олександр Омельчук як депутат і минулої каденції наполягав, що ще у 2о13 році дозвіл на розробку проекту землеустрою був виданий законно, представники церкви пройшли всі узгодження, тому депутати мають голосувати. Крім того, потрібно проводити громадські слухання, оскільки питання будівництва релігіозної будівлі слід вирішувати громаді.

Депутати нагадали, що на територію претендує і підприємець, який хоче поставити біля будинку культури "пивнуху". З необхідністю проведення слухань також погодилися нашекраївець Владислав Єнтин та Олена Кисельова з БПП. Зазначимо, що Наталя Горбенко ("Самопоміч") заявила, що люди проти будівництва храму. Єнтін же сказав, що мешканці не знають будувати церкву чи "пивнуху".

Тетяна Суслова з "Самопомочі" додала, що на території є зелена зона, тому вирішувати місцевим її подальшу долю. А опоблоківець Павло Зоткін натякнув, що депутати тиснуть на мера та намагаються керувати "вручну", заявляючи, що питання потрібно зняти з розгляду. 

Екс-мер, а нині депутат від "Нашого краю" Юрій Гранатуров заявив, що цю тему "мусолять" вже не один рік. За його словами, він би голосував обома руками "за", якщо б він не знав людину, яка також претендує на територію і може організувати будь-які громадські слухання на свою користь. Гранатуров також додав, що дитячого містечка, яким прикривається підприємець, вже давно немає і людина навмисно маніпулює суспільною думкою, щоб "застовбити" за собою "пивнуху" перед "храмом культури".

Депутати дискутували і з приводу того, чи потрібно спочатку провести слухання, а потім виносити рішення про землю під будівництво храму на сесію чи навпаки. Владислав Єнтін також додав, що 2/3 парка біля будинку культури вже немає давно та слід розібратися, кому передали землю і чому там стоїть пивна будка. Мер дав протокольне доручення, щоб у цій ситуації розібралися.

Зрештою депутати проголосували за затверждення проекту землеустрою під будівництво та подальше обслуговування храму, але за умови проведення громадьских слухань та їхнього позитивного рішення. Тобто мешканцям Корабельного району ще слід вирішити, бути біля будинку культури храму чи "пивнусі".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв