Миколаївська 79-ка виконала намайсовіший стрибок з парашутами в історії України

З трьох літаків вистрибнули близько 500 бійців, які потім взяли участь у бойових маневрах
Depo.Миколаїв
25 травня 2016 10:11
ФОТО: depo.ua
Миколаївська 79-ка виконала намайсовіший стрибок з парашутами в історії України
Миколаївська 79-ка виконала намайсовіший стрибок з парашутами в історії України

Сотні парашутів розкрилися над Миколаєвом. Майже півтисячі десантників 79 десантно-штурмової бригади виконали наймасовіший стрибок із парашутами в історії українського війська. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на ТСН.

Військові вперше десантувалися з літаків військово-транспортної авіації повітряних сил. Приземлившись, одразу вступили в уявний бій. Мета десантування – антитерористична спецоперація зі звільнення території та будівель, захоплених ворогом.

О 5:00 ранку військових підняли по тривозі. За легендою, бійці мають висадитися над позицією умовного ворога. Десантників транспортують три літаки АН-26. Приземляються бійці буквально за метр один від одного. "Треба крутити головою на 360 градусів, слідкувати: товариш ліворуч-праворуч, вгорі-внизу, чи не сів тобі на парашут. Розгорнутися по вітру, якщо не виходить, то вживати заходів, аби не завдати собі травму, щоби міг у подальшому виконувати бойову задачу", - розповів командир підрозділу Дмитро Боіштян.

Димова завіса – захист від ворога. Десантників чекають товариші на БТРах, до яких вони прибули на підкріплення. Вони повинні зібрати десант після висадки та відправитися на виконання поставленого завдання, а саме відбити будівлю, яку захопили бойовики на околиці населеного пункту, та прилеглу територію. Це одна з найскладніших операцій, кажуть військові, бо противнику за стінами зручно тримати оборону.

Десанту допомагає артилерія. Розгортається справжній бій. Десантники під прикриттям ідуть в атаку. Будівлю захопили без втрат. Зайняли оборону. "Тримати об'єкт під охороною, спостерігати свій сектор стрільби, не допускати противника, щоб не зайшов на територію", - пояснив завдання боєць "Вайпер".

Більшість десантників контрактники. Вони вже пройшли гарячі точки на сході України. Розуміють практичність такої навчальної спецоперації. Командир каже, щоб перемогти потрібно швидко змінювати тактику бою. "Повинні діяти стрімко, рішуче, використовувати місцевість, уражати противника на максимальних відстанях, намагатись обдурити його. Відмітки на війні ніхто не ставить, кожне неправильне рішення – це жертви. І ми намагаємося цього не допускати. Ми готуємось, і хай вони знають, що ми готуємось", - наголосив командир 79-ки Олексій Шандор.

Сьогодні аналогічну спецоперацію відпрацюють десантники 25 бригади. Наступний етап – це масштабні навчання із застосуванням усіх видів військ. Цього місяця на полігоні Центру спеціальних операцій "А" СБУ відбулися навчання тактичних груп із десантування з гелікоптеру Мі-8. "Ми використовуємо кожну хвилину для вдосконалення бойових навичок бійців спецпідрозділу", - заявив начальник ЦСО "А" Олександр Устименко. За його словами, всі навчання максимально наближені до реальних завдань, які виконують спецпризначенці СБУ під час проведення АТО.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв