ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївщина налагоджує дипломатичні зв'язки з Грузією

Питання розширення співпраці обговорили під час офіційної зустрічі голови ОДА з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії
Depo.Миколаїв
5 березня 2016 12:36
ФОТО: depo.ua
Миколаївщина налагоджує дипломатичні зв
Миколаївщина налагоджує дипломатичні зв'язки з Грузією

Питання розширення співпраці обговорили під час офіційної зустрічі голови облдержадміністрації Вадима Мерікова з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Міхеїлом Уклеба та консул-керівником Консульства Грузії в м.Одеса Манучаром Цоцонава.

Під час розмови зазначили важливості розвитку співпраці у морегосподарській галузі. Нагадаємо, що 17-19 вересня 2015 року в рамках візиту миколаївської делегації до Аджарії підписано Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво. Посол впевнений, що в рамках Угоди важливо підписати меморандуми співпраці між миколаївськими портами та портами Поті й Батумі, а також оновити договори про співпрацю з містом Миколаєвом.

"Ми зобов'язані максимально законодавчо підкріпити співпрацю, розширити контакти на всіх рівнях", – сказав він.

Вадим Меріков підтримав таку ініціативу і додав, що у жовтні минулого року Манучар Цоцонава разом з представниками ТОВ "Батумський морський порт" взяли участь в роботі інвестиційного форуму "Миколаївщина – надійний партнер". Тоді ж грузинські бізнесмени ознайомилися з роботою миколаївських портів.

"Така співпраця буде корисною для розвитку економіки регіону. Ми відчуваємо підтримку грузинського народу, і нам вкрай важливо розширювати співпрацю і в економічному плані. Поки що зовнішня торгівля нашої області з Грузією має невеликі об’єми, але продовжує активно розвиватися", – зазначив Меріков.
За його словами у 2015 році обсяг експорту товарів і послуг області склав 9,7 млн. дол.США, що на 28,6% більше ніж у 2014 році.

Обговорили і питання розвитку туристичної сфери та культурного співробітництва. За словами Міхеїля Уклеба в Грузії активно розвивається туристична сфера, і українські туристи залюбки відвідують горнолижні та морські курорти. Це підвереджує і статистика – Україна займає 5 місце по туристичній відвідуваності серед інших країн. У 2015 році Грузію відвідало 142 тисяч українців, а за останній рік приріст туристів зріс на 16%.

Голова ОДА розповів. що в рамках співробітництва в нашій області заплановано проведення Дні культури Аджарії. За словами Міхеїля Уклеба фестиваль грузинського кіно вже неодноразово проводився в Україні: Харкові, Києві, Дніпропетровську.

Тож домовилися організувати такий фестивальний показ і в Миколаївській області. Вадим Меріков запропонував не обмежуватися тільки обласним центром, а провести захід в Очакові та Южноукраїнську.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв