Мер Миколаєва заявив про необхідність вільних економічних зон

Міська влада працює над тим, щоб залучити до участі у розробці стратегії розвитку міста великі іноземні компанії
Depo.Миколаїв
27 квітня 2016 10:14
ФОТО: depo.ua
Мер Миколаєва заявив про необхідність вільних економічних зон
Мер Миколаєва заявив про необхідність вільних економічних зон

Вчора, 26 квітня у Миколаєві відбувся бізнес-форум "Миколаїв-Батумі", у якому брали участь голова облдержадміністрації Вадим Меріков, голова обласної ради Вікторія Москаленко, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба, Глава Уряду Аджарської Автономної Республіки Арчіл Хабадзе, представники бізнесових кіл Аджарії та Миколаївщини.

Вітаючи гостей форуму, Олександр Сєнкевич відзначив, що за короткий термін перебування на посаді міського голови вирішив не винаходити велосипед:

"Українці багато в чому унікальна нація. Наша культура, традиції, музичні інструменти, їжа - унікальні. Але є проблеми, які існують у всьому світі, а ми намагаємося їх вирішувати якось по-іншому. Потрібно копіювати досвід Грузії, Польщі. Відомо, що кожна компанія, маленька чи велика, територія, країна повинна мати свою стратегію. У Миколаєва досі немає затвердженої міською радою стратегії розвитку. Проте, упевнений, що скоро місто її отримає. Було створено Агентство розвитку міста, основна мета якого - розробити цю стратегію, не просто папір, а конкретний документ, з конкретними кроками, з певними часовими рамками", - заявив мер.

Міська влада працює над тим, щоб залучити до участі у розробці стратегії розвитку міста великі іноземні компанії, у яких є такий досвід.

Олександр Федорович додав, що Миколаїв є частиною Чорноморського Клубу, про який всі на деякий час забули, але у цієї співпраці є цікаве майбутнє в світлі того, що Україна може приєднатися до єврозони:"Ми зможемо відновити, а може, і вивести на новий рівень круїзний туризм, починаючи від Румунії (м. Галац) і закінчуючи Туреччиною, тобто, Румунія - Україна - Грузія - Туреччина. Над цим ми теж плануємо попрацювати".

Крім того, Олександр Сєнкевич згадав, що у Миколаєва є договір про співпрацю з містом Батумі, підписаний в 1995 році. До конкретних дій досі не перейшли. Мер Миколаєва висловив сподівання, що саме цей візит сприяє тому, щоб співпраця була не тільки на папері, а перетворилася у рішучі дії.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв