Мер Миколаєва виступив проти децентралізації електронної демократії

Олександр Сєнкевич пропонує створити уніфіковану систему електронного самоврядування для всієї України

Мер Миколаєва виступив проти децентраліз…

Вчора, 8 квітня, в ході IV Форуму місцевого самоврядування, який відбувся у Львові, мер Миколаєва Олександр Сенкевич висловився проти децентралізації в питанні електронної демократії та запропонував розробити єдину уніфіковану систему електронного самоврядування для всіх міст України. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

На думку Сєнкевича, система має будти централізованою. Зараз же кожному місту доводиться "вигадувати колесо" з електронними документообігом та електронними послугами. Тому потрібно створювати в Україні єдину електронну систему документообігу. 

"Якщо ми створюємо систему документообігу, нам потрібен soft, нам потрібно "залізо", і щоб його купити - багато грошей, зробити серверну. Далі - необхідно забезпечити безпеку системи, тобто найняти людей. У компанії, в якій я працював, початковий рівень зарплати був більше, ніж у мене, міського голови. Яких IT-фахівців можна найняти, щоб вони працювали в міськраді? Тих, які не зможуть забезпечити безпеку системи тощо. Щоб купити нормальну базу даних, програмне забезпечення, необхідно величезні ресурси. Я впевнений, повинен бути один сервер, на якому буде знаходитися єдине для всіх програмне забезпечення. Це програмне забезпечення буде встановлюватися на місцях і використовуватися", - розповів мер-айтішник.

Олександр Сєнкевич також зазначив, що органи місцевого самоврядування часто не розуміють, для чого потрібна електронна демократія: "Якщо ми прийняття рішень перекладемо на комп'ютер, ми виключимо корупцію - йому не потрібно платити гроші, йому потрібна електроенергія. Не треба боротися з корупціонерами, слід забрати у них можливість приймати рішення, передати її комп'ютеру".

Мер Миколаєва наполягав на недоцільності розрізненого впровадження системи електронної демократії. "Зараз ми проводимо тендери, шукаємо людей, які будуть розробляти системи електронного управління, платимо їм великі гроші. Кожен цим займається в своєму місті самостійно, витрачається дуже велика кількість грошей. Ми витрачаємо по 300-400 людино-годин в кожному місті з місцевих бюджетів", - сказав Сєнкевич.

Олександр Данченко, голова комітету Верховної Ради з питань інформації та зв'язку, який брав участь у панельній дискусії, погодився з Олександром Сєнкевичем і сказав, що в кожному місті витрачаються величезні гроші на впровадження електронного документообігу, а з'єднати в одну систему таку електронну демократію не вийде, системи між собою працювати не будуть, а інтеграція систем коштуватиме ще набагато більше. "Прийде час, і, на жаль, фантастичні рішення Львова, Миколаєва потрібно буде просто викинути. Чим раніше буде зроблена єдина уніфікована база, тим простіше всім буде працювати", - сказав Данченко.

Мер Миколаєва запропонував включити в резолюцію Форуму рекомендацію про створення єдиного програмного продукту, і вимагати від держави, щоб цей продукт був у примусовому порядку запроваджений у всіх містах. Крім того, Олександр Сєнкевич звернув увагу присутніх на необхідність навчання комп'ютерної грамотності людей поважного віку, щоб вони теж могли голосувати електронним шляхом або створювати петиції. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme