Купа помилок та 40 питань за шість хвилин: як Савченко "тестувався" на голову Миколаївської ОДА
Нардеп від БПП Олексій Савченко показав вражаючу швидкість на тестуванні, відповідаючи на питання лише за дев'ять секунд: він надав 34 правильні відповіді
Новий голова Миколаївської ОДА, нардеп від БПП Олексій Савченко під час конкурсу на посаду припустився в письмовій презентації численних помилок. Тест він склав дуже швидко: на 40 питань відповів всього за шість хвилин, тобто щонайменше у п'ять разів швидше за найближчого конкурента. Про це дізналися журналісти програми "Схеми", повідомляє Depo.Миколаїв.
Зауважимо, що про призначення Савченка місцеві ЗМІ писали ще до оголошення результатів конкурсу. Він також не заперечував, що приїжджав до Миколаєва 22 липня і зустрічався з прокурором області: "Так, зустрічався, звісно. Мета розмови тільки Миколаїв. Криміногенна ситуація в Миколаєві та Миколаївській області", - пояснив Савченко, однак не захотів уточнювати, які саме запитання ставив прокурору.
А за день після цієї розмови депутат від БПП і справді перемагає у конкурсі з великим відривом - він набрав 14,88 бали, тоді як його найближчий опонент - Артем Ващиленко 11,35 бали.
Результати письмового тестування кандидатів на державні посади не вивішують на дошці в комісії чи в інтернеті. Згодом комісія оголошує лише загальний бал за підсумками трьох етапів конкурсу. Журналісти отримали інформацію за запитом.
З'ясувалося, що Савченко склав тест за шість хвилин і чотири секунди. Його конкуренту Артемові Ващиленку на це знадобилося у кілька разів більше часу - 32 хвилини. Інші кандидати теж витратили в середньому по 30 хвилин на тестування.
Отже, за шість хвилин кандидат встиг прочитати 40 запитань і надати 34 правильні відповіді. Савченко читав і вирішував дуже швидко. В середньому за 9 секунд він мав прочитати одне запитання та ще чотири речення - варіанти відповіді до нього - й обрати варіант, який він вважає правильним.
Дев'ять секунд - вражаюча швидкість, яка дає підстави замислитися експертам-правникам, які були ініціаторами проведення тестування, чи справді кандидат може скласти тест настільки швидко. "Якщо знати їх напам'ять - так. Якщо мати наперед завдання. Є геніальні люди, звичайно", - каже експерт-правник "Реанімаційного пакету реформ" Микола Виговський.
Він пройшов тест, розміщений в інтернеті для кандидатів на держслужбу. І склав він його повільніше за Савченка: за шість хвилин експерт відповів на 29 запитань.
Крім того, Савченко показав "вражаючу" презентацію - з купою помилок. Окрім багатьох одруківок, є вислови, коли не можна зрозуміти, що мав кандидат на увазі. Наприклад, "Підрамка селу", "Пітоні води", "дующего институту праці". Слово волонтерів написано як "волонтёров" із російською літерою.
Ось як Олексій Савченко, переможець на голову Миколаївської ОДА, пояснив журналісту таку кількість помилок у своїй презентації: "Спочатку я почав писати ручкою, так. А потім мені сказали, що ручкою не приймуть. І мені треба було швидко це надруковувати. І я вже не, ну розуміючи, те що треба щось здавати, да, а те що я написав не приймуть, то я вже як воно там було не дивився".
Як заявив експерт платформи "Реанімаційний пакет реформ" Микола Виговський, , вільне володіння українською мовою - це необхідна вимога для очільника обласної державної адміністрації, посада якого належить до державної служби категорії "А": "Людина, яка є керівником вищої виконавчої влади в області і яка не може формулювати свої думки коректно чи грамотно писати документи - це, мені здається, суттєва перешкода до якісного виконання функцій",- каже експерт Микола Виговський.
Після визначення переможця комісією 6 жовтня президент України Петро Порошенко призначив своїм указом Олексія Савченка головою Миколаївської облдержадміністрації з терміном випробування три місяці.
Як Миколаївщині представили нового голову ОДА.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв