Депутати Миколаївської облради дали добро на видобуток піску у Вознесенську

Попри скандал з Єланецькими вапняками депутати вирішили "дати хлопцям заробляти" та проголосували за видобуток піску
Depo.Миколаїв
10 червня 2016 14:48
ФОТО: depo.ua
Депутати Миколаївської облради  дали добро на видобуток піску у Вознесенську
Депутати Миколаївської облради дали добро на видобуток піску у Вознесенську

Попри те, що на Миколаївщині вже розгорівся один скандал щодо хабарництва заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука, радника голови облради Геннадія Левченка та заступника голови Єланецької РДА Олега Зайзбурга, депутати облради не побоялися винести ряд подібних питань на сьогоднішню сесію, повідомляє Depo.Миколаїв.

На їх розсуд було винесено питання щодо надання дозволу підприємству "Південний кар'єр" на видобуток піску у Вознесенську. Доповідачем з даного питання був заступник голови екологічної комісії Андрій Головчанский. Його виступ був досить сухим та нормативним: : "До обласної ради надійшло звернення від товариства "Південний кар'єр" щодо надання гірничого відводу щодо розробки пісків в родовищі "Вознесенськ №1". Наданий пакет документів відповідає всім нормам законодавства та положенню  про порядок надання гірничих відводів для користування надрами". 

Після чого депутати перейшли до обговорення питання. "Опоблоківець" Вадим Олабін закликав депутатів думати скільки користі або шкоди буде від прийняття або не прийняття подібного рішення та голосувати. Його підтримав і голова фракції Володимир Фроленко: "Я хочу додати, що це питання лише підприємництва, це не політичне питання". 

Думки представників громадськості дещо різняться з позицією депутатів, адже жителі району впевнені, що саме фури з місцевих кар'єрів знищили дороги: "Вознесенський район "вбили" кар'єрами, ми це прекрасно знаємо".

Представник Українського об'єднання патріотів також виступив за надання дозволу на видобуток піску: "Я вважаю, що треба погодити (це питання, - ред), надати дозвіл. Хай люди працюють, хай гроші поступають у бюджет, створюються робочі місця, тощо. Скільки ми можемо гратися? Вже виробництва всі стоять, а ми ще думаємо давати дозвіл, не давати дозвіл. Треба давати і хай хлопці працюють". 

У підсумку 39 голосами "за" депутати облради надали дозвіл компанії "Південний кар'єр", який за різними повідомленнями контролює головний "опозиціонер" області Ігор Дятлов.

Примітно, що депутати так легко прийняли дане питання, в той же час зняли з розгляду питання про спеціальний дозвіл на користування надрами у Снігурівці (з видобутку води). Підприємство "Укрюгекопром2 вже неодноразове просило дозвіл у сесії облради, однак у депутатських комісій постійно знаходилися причини відмовити.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв