Депутата Возненської райради залишили під вартою

Микола Паладій підозрюється у замаху на викрадення депутата облради Сергія Чмиря
Depo.Миколаїв
25 травня 2016 18:43
ФОТО: depo.ua
Депутата Возненської райради залишили під вартою
Депутата Возненської райради залишили під вартою

Сьогодні, 25 травня, колегія Апеляційного суду розглянула апеляцію на рішення Арбузинського райсуду від 12 травня, який продовжив строк тримання під вартою до 13 червня депутату Вознесенської райради Миколі Паладію. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі апеляційного суду.

Нагадаємо, що Микола Паладій підозрюється у замаху на викрадення людини, хуліганство з застосуванням вогнепальної зброї та самовільне присвоєння владних повноважень, пов'язане з використанням форменого одягу. Зазначимо, що Паладій ("Укроп") разом з декількома подільниками переодягнулися у форму міліції та намагалися викрасти депутата Миколаївської облради від "Батьківщини", директора ДП ДГ "Агрономія" Сергія Чмиря. Дії Паладія відносяться до категорії середньої тяжкості та тяжких злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі строком до шести років. 14 грудня 2015 року його затримали.

Сьогодні у апеляційну інстанцію з'явилися активісти, які підтримують підозрюваного. Паладій не виказав наміру брати участь у судовому засіданні, тому його не було доставлено. Захисники також не з'явилися до апеляційної інстанції і про причини неявки не повідомили. Однак, незважаючи на ці обставини та заслухавши думку єдиного учасника процесу – прокурора – колегія суддів, ухвалила про можливість розгляду апеляції, оскільки закон не вбачає перешкод у таких випадках.

В апеляції захисники не погодилися з рішенням суду першої інстанції про продовження строку тримання під вартою Паладію, просили його скасувати і застосувати більш м'який запобіжний захід. Після дослідження матеріалів провадження, розпочалися судові дебати. Прокурор довів до відома колегії суддів свою правову позицію з приводу розгляду апеляційної скарги.

Апеляційний суд вказав, що обставини провадження свідчать про збереження можливості підозрюваного разом з іншими співучасниками незаконно впливати на потерпілого та свідків, знищити або сховати предмети та речі, які мають істотне значення для встановлення фактичних обставин, тобто, вжити заходів для уникнення кримінальної відповідальності чи можливості продовжити свою злочинну діяльність, тому встановлені слідчим суддею ризики не зменшились і не перестали існувати.
Підстав для скасування ухвали слідчого судді, колегія суддів Апеляційного суду не знайшла, тому ухвалу слідчого судді Арбузинського районного суду Миколаївської області від 12 травня 2016 року залишила без зміни. Ухвала Апеляційного суду остаточна і оскарженню не підлягає.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв