Після смертельної ДТП з дорожниками миколаївські патрульні посили контроль водіїв вночі

Миколаївців не лякає те, що за керування у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння вони мають сплати великі штрафи

Після смертельної ДТП з дорожниками мико…

Після ДТП на перехресті пр. Центрального та вул. Шосейної, коли п'яний водій BMW збив насмерть чотирьох дорожників патрульна поліція Миколаєва посилила заходи безпеки щодо виявлення нетверезих кермувальників. Але навіть після підвищення штрафів миколаївці продовжують сідати за кермо напідпитку. Про це стало відомо під час прес-конференції за підсумками першого року роботи патрульної поліції у місті, повідомляє Depo.Миколаїв.

За рік патрульні склали 2339 адмінматеріалів за керування у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Заступник начальника патрульної поліції Олена Таранова зазначає, що приблизно у 98% притягуються до відповідальності: їх позбавляють водійського посвідчення або вони платять штраф.

Водночас тенденції щодо зменшення кількості п'яних водіїв після підвищення штрафів не спостерігається. Начальник патрульної поліції Миколаєва Максим Ахрамєєв констатує, що люди звикли покладатися на "авось": вип'ють та вважають, що їх пронесе, якщо вони не попадуться на порушенні. Тому поліція змінила тактику за так званим "фільтром". Таку практику почали вводити після ДТП, коли нетверезий водій збив насмерть чотирьох дорожників. "Це було звернення керівництва міста про посилення контролю в нічний час за учасниками дорожнього руху", - зазначає Ахрамєєв.

Він не береться порівнювати такі заходи з методами ДАІ. За його словами, достатньо спілкування з водіями, щоб зрозуміти, чи тверезі вони або в стані наркотичного сп'яніння. Ефект таких заходів є. Таранова зазначає, що під час такого спілкування інспектори виявляють багато правопорушень, зокрема керування в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Керівництво патрульної поліції зауважило, що головною метою таких заходів є в першу чергу профілактика. "Не стоїть питання, що виписати постанову, а щоб люди зрозуміли, якщо вони випили, то вже не пройде: буду їхати і не порушу правила. Головне завдання, щоб люди перед тим, як сідати за кермо, розуміли, що їх зупинять в нічний час", - додав Ахрамєєв.

Він також вважає, що потрібно внести зміни для законодавства, щоб в нічний час патрульні могли зупиняти без підстави. Більшість громадян до 23 години вже перебуває вдома, інші - не всі - шукають "пригодити". Тому такі "фільтри" потрібні.

Нагадаємо, що на пішоходному переході п'яний водій BMW насмерть збив чотирьох дорожників, які наносили дорожню розміткуВодій їхав з нічного клубу і разом з друзями втік, не поцікавившись, чи живі збиті люди.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme