На Миколаївщині браконьєрів ловитимуть за допомогою дрону

Безпілотник запустили в Олександрівському водосховищі, що на Південному Бузі

У небо над Олександрівським водосховищем злетів безпілотний апарат, завдання якого - відстежувати браконьєрів на річці Південний Буг. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Барометр".

Безпілотний дрон запустила ТОВ "Антіна", яка має необхідні дозволи на промисловий вилов риби у водах Південного Бугу. Стати свідками першого польоту запросили місцевого журналіста, представників служби охорони атомної станції та СБУ. Останні відразу попередили - над об'єктами АЕС і Ташлицької ГАЕС літати заборонено.

Все, що розташоване в радіусі 10 кілометрів, зауважує очей дрона. За зйомкою в режимі онлайн спостерігає оператор, на його моніторі видно всі човни, з яких рибалять. "Антіна" не перешкоджає рибалкам-любителям: борються тільки з тими, хто мережами і електровудками зазіхає на ресурси водосховища.

На Миколаївщині браконьєрів ловитимуть за допомогою дрону

"Навесні в річку запустили 280 тисяч мальків товстолоба, білого амура, коропа. Таку ж кількість рослиноїдних видів риб плануємо випустити в жовтні. Обстеження водойми показали, що там хороша природна кормова база, можна розводити багато риби. Вона очистить воду від "цвітіння" і зайвих водоростей", - зазначила директор ТОВ "Антіна" Лідія Котеляк.

На Миколаївщині браконьєрів ловитимуть за допомогою дрону

Працівниками рибінспекції, представники підприємства та екологи вирішили влаштовувати спільні антибраконьєрські рейди. Крім того, представники фірми додали, що в разі виявлення порушників, викликатимуть рибінспекцію.

"Ми не маємо законних підстав затримувати злочинців, але в разі виявлення правопорушників, можемо викликати відповідні служби. Дрон з точністю вкаже місцеперебування на воді браконьєрської човна, а на суші - машину, в яку завантажують вилов. Тепер завдяки безпілотнику стає можливим затримання браконьєрів на місці злочину", - пояснила Котеляк.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев