На "Миколаївоблтеплоенерго" призначали нових заступників, попри мільйоні борги за зарплатнею

Аудиторська перевірка підтвердила, що на підприємстві менеджмент є неефективним, зокрема призначені премії, незважаючи на відсутність обігових коштів

Аудит на підприємстві "Миколаївобтеплоенерго" засвідчив, що там неефективний менеджмент. Зокрема перевірка зафіксувала недоцільне використання коштів та нарахування преміальних, хоч на це не було грошей. Про це розповіла в.о. начальника державної фінансової інспекції області Алла Муханова.

З 2012 року на підприємстві змінилося п'ять виконуючих обов'язків очільника. При цьому менеджемент був неефективним. Так, у 2015 році раптово призначили 31 працівника, здебільшого - керівників, заступників директора, радників фінансових питань. Вони отримували зарплатню від 8,2 до 10,6 тис. грн на місяць.

Середня зарплатня на підприємстві перевищувала середній рівень по області. При цьому не було джерел, за рахунок яких підвищувати, в тому числі були відсутні обігові кошти. Призначали і додаткове преміювання всім працівникам. На це з грудня по березень витратили близько 2,6 млн грн.

На даний час заборгованість зростає. З абонентами-боржниками не проводять роботи, хоч раніше практикували реструктиризацію боргів, також не звертаються до правоохоронців з приводу боржників, які є власниками квартир, але фактично там не проживають. 

Також на підприємство не дотримується інвестпрограми. Програму за 2015 виконували у 2016, а за цей так і не почали реалізовувати. Аудит зафіксував 4,3 тис. незаконних витрат. 

Депутати також поцікавилися, яку зарплатню отримував в.о. керівника Віталій Бородін, якого підозрюють в розтраті 5 млн грн. За словами Муханової, зарплатня була близько 13 тисяч гривень і невеликі преміальні.

Нагадаємо, що в.о. директора підприємства Віталію Бородіну оголосили про підозру в розтраті майже 5 млн грн. Наразі вже протягом двох судових засідань йому так і не обрали запобіжний захід, оскільки він, за словами захисників, перебуває у лікарні в передінфарктному стані.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев