Миколаївцям доведеться сплачувати квартплатню вдвічі більше

Виконком все ж таки ухвалив рішення про підвищення побудинкових тарифів

Сьогодні, 16 січня, виконком зібрався на позачергове засідання з двох питань. Зокрема підвищення тарифів на квартплатню. Попри те, що рішення називали складним, члени виконкому все ж таки його ухвалили. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Як зазначила начальник відділу цін та цінової політики міськради Олена Болічевська, тариф піднявся вдвічі. Наприклад, жителі дев'ятиповерхівки сплачували 2,2 грн, тепер мають близько - 3-4 грн. У п'ятиповерхівках квартплатня "підскочила" з 1,6 до 3 грн.

Директора департаменту ЖКГ Андрій Палько додав, що в тариф заклали вартість послуг з вивезення та утилізації сміття, технічне обслуговування ліфтів та систем їхньої диспетчеризації, енергопостачання, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання, обслуговування вентканалів, поточний ремонт зовнішніх елементів будинків, благоустрій. Тариф, за словами Палька, розраховували для "мінімалки" у  в 1600 гривень. Варто додати, що очільники ЖЕПів, говорили про необхідність врахування нової "мінімалки" у 3200 грн. Такої думки був очільник ЖЕКа "Турбота", син покійного мера Владислав Чайка. 

Заступник директора департаменту ЖКГ Олександр Рєпін пояснив, що тариф розраховували на підставі електронних паспортів будинків із зазначенням прибудинкових територій. За його словами, жителів міста заздалегідь повідомили про майбутнє підвищення тарифів: інформація була опублікована на сайті міськради 8 грудня, таким чином витримавши законні 20 днів, були публікації у газеті "Вечірній Николаев". "Хто хотів, той почув і дізнався. ЖЕКи провели певну роботу: на всіх під'їздах, місцях загального користування були розклеєні оголошення з рекомендаційним характером нового тарифу, були телефони. Всі бажаючі могли зателефонувати до ЖЕКів та отримати вичерпну інформацію про складові цього тарифу", - сказав Рєпін.

Хоч думки у членів виконкому та представників ЖЕПів були різними, більшість проголосувала за підвищення побудинкових тарифів.

Нові тарифи встановили для будинків з ліфтами, з поверхами від трьох до п'яти: додаток 1 та додаток 2. 

Нагадаємо, що 13 січня миколаївський виконком не став підвищувати квартплатню, знявши питання з розгляду.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев