Миколаївці зможуть відстежувати рух електротрнаспорту з телефону

У місті також хочуть обладнати "розумні зупинки", які відображатимуть час прибуття транспорту

Сьогодні, 15 липня, у Миколаєві представили програму відстеження міського електротранспорту за допомогою GPS-трекерів. З телефона можна побачити, як рухаються  110 тролейбусів і трамваїв, спецтехніка та сміттєвози. Наступник крок - залучення і маршруток до цієї мережі. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Віце-мер Юрій Степанець розповів, що проект запустили за часів мерства Юрія Гранатурова. З компанією був підписаний спільний меморандум: "Benish GPS Ukraine" безкоштовно надала обладнання для електротранспорту і обладнала робочі місця диспетчерів. Півроку програму перевіряли, вносили правки. Крім трамваїв та тролейбусів трекери встановили і на спецтехніку, і на сміттєвози.

За допомогою додатку UkrWay: Миколаїв можна онлайн відстежити пересування пасажирського електротранспорту, сміттєвозів, спецтехніки, створити маршрут між декільками адресами, побачити напрямок руху об'єктів і швидкості, візуалізувати маршрутну мережу міського транспорту з описом зупинок, відстані, вартості проїзду та часу перебування на маршруті. Слід додати, що поки можна завантажити бета-версію. Вже надходили скарги, накшталт того, що не позначені номери маршрутів. Але додаток доробляють. 

Миколаївці зможуть відстежувати рух електротрнаспорту з телефону

Директор компанії "Benish GPS Ukraine" Євген Лукашенко розповів, що жителі Миколаєва можуть скористатися вигодами роботи відстеження транспорту через сайт міської ради, а також скачавши додаток на телефон або планшет. Наразі додаток працює на платформі "Android", а за декілька днів він буде доступний для "iOS".

Вартість користування такою послугою для міста складе всього 4 гривні в день з однієї машини. Отже на місяць з кожного трамвая, тролейбуса і спецтехніки "Benish GPS Ukraine" буде заробляти по 120 гривень. За планами також обладнання у місті "розумних зупинок", які відображатимуть на моніторі час прибуття транспорту, систему електронного квитка, яка дозволить розраховуватися за проїзд різними банківськими картами і картками городянина, систему "eCall", яка дозволить давати оцінку роботи транспорту і залишати зауваження і скарги.

Мер Олександр Сєнкевич розповів, що таке нововведення в Миколаєві є одним з перших в країні і надалі використання IT-технологій буде впроваджуватися у місті в різних сферах.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев