Миколаївський 73-й морський центр спецоперацій відзначив чергову річницю

Військова частина святкувала 63-тю річницю з дня створення

У п'ятницю, 7 жовтня, в Очаків з нагоди 63-ї річниці військової частини 73-морського центру спеціальних операцій ВМС України прибув новопризначений губернатор Олексій Савченко, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Очаків сьогодні".

Новопризначений голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко виступаючи висловив слова подяки за сумлінну службу, яка є запорукою безпеки в Україні і запевнив, що він завжди готовий прийти на допомогу військовослужбовцям. Він також зазначив, що якщо доведеться, готовий взяти зброю в руки і йти разом з хлопцями відстоювати нашу країну.

   В ході проведення заходу особовий склад військової частини прийняв найщиріші вітання з нагоди дня частини від почесних гостей.

 Нагадаємо, що 7 жовтня 1953 року згідно з директивою Головного штабу ВМС СРСР від 24.06.1953 року сформовано 6-й окремий морський розвідувальний пункт (ОМРП) розвідки Чорноморського флоту з дислокацією в Севастополі.

Частину розташували в районі бухти Кругла (Омега). Поруч, в акваторії бухти обладнано водолазного полігона. Там-таки перебували плавзасоби — моторна шхуна, кілька шестивесельних ялів. Крім того, в розпорядження МРП передано підводного човна М-113 класу "Малютка", що базувався в Балаклаві. Штатна чисельність особового складу МРП становила 73 особи, серед них і два загони водолазів-розвідників. Першим командиром розвідувального пункту став капітан 1 рангу Яковлєв Євген Васильович. Заходи бойового вишколу частини розпочалися в січні 1954 року, а починаючи з травня цього самого року, підрозділи МРП уже брали участь у флотських навчаннях.

Із 1955 року розвідувальні групи (РГ СпП) частини проводили бойовий вишкіл у гірських і степових районах Кримського півострова, а також у прибережних районах біляОдеси, Новоросійська, Каспійська, Миколаєва, Батумі, Поті. У цім самім році особовий склад МРП крім водолазної, опановує новий різновид бойового вишколу — повітряно-десантний. У ході перших зборів з ПДП, що проходили під Євпаторією, військовики частини здійснили по шість стрибків з парашутом на суходіл і на воду.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев