Миколаївським "відмовникам" від побудинкових лічильників на газ, не встановлватимуть підвищені тарифи

Абонентам, яким нарахували підвищену платню, слід індивідуально звернутися із заявою про перерахунок

У Миколаєві поки не встановлюватимуть підвищені норми споживання газу тим абонентам, які відмовилися від встановлення побудинкових лічильників. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Мер Олександр Сєнкевич під час переговорів з головою правління ПАТ "Миколаївгаз" Богданом Стегнієм домовився про те, що мешканці будинків, які відмовилися від установки побудинкового лічильника, будуть проводити оплату за газ за звичайним тарифом.

Встановлення побудинкових вузлів обліку передбачено інвестпрограмою, яка впроваджується згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП - ред.) від 24 березня 2016 року і реалізовується на території всієї України. Проте миколаївці відмовляються від цієї послуги. "Миколаївгаз" фіксує ці факти як порушення, складає акти і потім на їхній підставі встановлює підвищені норми споживання газу "відмовникам". Якщо стандартна норма при користуванні тільки газовою плитою становить 7,2 куб. м на людину, то з урахуванням штрафних санкцій вона доходить до 18,3 куб. м.

Після переговорів ПАТ "Миколаївгаз" направить звернення до НКРЕКП з проханням уточнити правила застосування підвищених норм при нарахуванні плати за газ "відмовникам": "Ми продовжуємо роботу з встановлення побудинкових лічильників газу і фіксуємо порушення, але санкції щодо мешканців застосовувати не будемо, поки не отримаємо офіційного роз'яснення від комісії", - запевнив Стегній.

За його словами, абонентам, яким вже нарахували плату за газ за підвищеними нормами, треба в індивідуальному порядку звернутися до нас із заявою, після її розгляду на комісії буде здійснено перерахунок.

Раніше повідомлялося, що "Миколаївгаз" назвав популізмом заяви міськради про заборону побудинкових лічильників.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Метки: #Газ