Миколаївська прокуратура оскаржить рішення суду, який відпустив на волю двох вбивць

Володимир Шпинда та його подільник, які вчинили низку вбивств на території двох областей і Криму, звільнилися за "законом Савченко"

Прокуратура області у касаційному порядку оскаржує рішення апеляційного суду Миколаївської області, яким Володимиру Шпинді та ще одній особі за вчинення низки умисних вбивств та замахів на умисні вбивства упродовж 1997-2008 років на території Миколаївської, Херсонської областей та АР Крим змінено покарання із довічного позбавлення волі до 14 та 13 років позбавлення волі. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі обласної прокуратури.

Підставами до оскарження ухвали стали істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону та неправильне застосування судом кримінального закону. Вказане потягло за собою необґрунтовані рішення про закриття провадження у кількох епізодах особливо тяжких злочинів, як то вбивство та замах на вбивство за обтяжуючих обставин, та пом’якшення покарання засудженим за скоєння низки особливо тяжких злочинів.

Зокрема, суд апеляційної інстанції, змінивши обсяг обвинувачення та кваліфікацію двом засудженим, пом'якшив призначене останнім покарання із довічного позбавлення волі до 14 та 13 років позбавлення волі. При цьому, зарахувавши відповідно до "Закону Савченко" у строк покарання строк тримання під вартою, звільнив засуджених з-під варти в залі суду.

Відтак, за результатом апеляційного перегляду вирок суду першої інстанції набрав законної сили. Не погодившись з таким рішенням суду апеляційної інстанції, прокуратура подала касаційну скаргу про скасування ухвали та направлення справи на новий апеляційний розгляд.

Як повідомляє "Преступности.Нет", Володимир Шпінда був заарештований в січні 2006 року. У 2007 році кримінальну справу було передано до Апеляційного суду Миколаївської області, який у 2009 році засудив Шпінду до вищої міри покарання - довічного позбавлення волі за замовлення вбивства Ігоря Панталія, директора згаданого ринку.

Однак вирок Апеляційного був скасований Верховним судом України як винесений незаконно, так як судове слідство було проведено неповно, а також не були допитані потерпілі і свідки. ВСУ знову направив справу для проведення нового судового слідства в той же миколаївський Апеляційний суд новим складом суду, а там направили кримінальну справу в Корабельний райсуд Миколаєва, де з 2010 року відбувався перегляд даної справи відносно шести підсудних, яких звинувачували в умисних вбивствах при обтяжуючих обставинах , замахи на злочини, бандитизм, незаконний обіг зброї. Серед них - Володимир Шпінда, який перебував в Миколаївському СІЗО майже дев'ять років, Володимир Пахомов, Олексій Москаленко 1958 року народження, Олексій Москаленко 1977 року народження, Валентин Іванівський і Вікторас Фроловас.

У жовтні 2014 року Корабельний суд міста Миколаєва засудив Володимира Шпінду, обвинуваченого в серії замовних вбивств і ряді замахів на життя, до довічного терміну. Решта членів його угруповання отримали довічний термін, 10 і 12 років в'язниці.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев