Миколаївщина знов виявилася неготовою до зими: техінки не вистачає

Під час наради в ОДА констатували, що в районах техніка застаріла, пального вистачить лише на декілька годин роботи

Незавжаючи на два роки "досвіду" сніжної негоди, Миколаївщина досі не має "формули", як боротися із зимовими снігопадами. Техніка в районах застаріла, а пального не вистачає. Про це йшлося під час наради в ОДА з питань підготовки до зими, повідомляє Depo.Миколаїв

Голова ОДА Олексій Савченко провів нараду з головами районів. Очільник облдержадміністрації пропонував виробити "формулу", щоб на її основі "Миколаївоблавтодор", Служба автодоріг та райони зможуть ефективно боротися з наслідками стихії. При цьому залучати збиралися до цього місцевих аграріїв. "Не до жартів буде, коли ми з лопатою підемо на вулицю. Я хочу, щоб громада отримала те, що хоче", - заявив Савченко.

Миколаївщина знов виявилася неготовою до зими: техінки не вистачає

В.о. начальника Служби автодоріг Миколаївщини Микола Шульга зазначив, що сторонню техніку буде залучити не просто: для цього потрібно попередньо знати розцінки роботи кожної одиниці. За снігоприбиральні роботи можна сплатити лише по факту, а ось згідно із законом, не можна виділяти кошти на паливо і оплату роботи.

Миколаївщина знов виявилася неготовою до зими: техінки не вистачає

В районах є і проблеми з технікою: більшість транспорту застаріла, а також не вистачає важкої техніки для нормального прибирання снігу та майже немає палива. Зокрема у в Вознесенському районі є близько 600 літрів дизпалива, що вистачить лише на кілька годин роботи. 

Миколаївщина знов виявилася неготовою до зими: техінки не вистачає

На думку голови Новобузької РДА Сергія Іванова, питання залучення сторонньої техніки не можна покладати лише на очільників районів. Зокрема на ньому вже рік "висить" борг за паливо АЗС, облавтор не виплатив кошти. "Беру дві тонни палива під чесне слово, заправляємо автомобілі і по сьогоднішній день на заправці висить борг на мені. За рік немає розрахунків взагалі. Ось так у нас працюють, тому що вони не можуть виконати роботи, тому що немає акту виконаних робіт. А коли починаються проблеми, засипає снігом, голови райадміністрацій йдуть, просять паливо, а потім ще самі повинні за нього розрахуватися", - сказав Іванов.

Після декількох годин дискусій "формулу" боротьби з наслідками стихії так і не сформулювали. Голови районів погодилися, що потрібно шукати шляхи співфінансування, для вирішення проблеми потрібна допомога ОДА. Савченко ж наголосив, що проведе наради в районах

Миколаївщина знов виявилася неготовою до зими: техінки не вистачає

До вирішення проблем зими збираються залучати і районних та обласних депутатів: "Сьогодні ми в такій фазі, як і в минулому сезоні. Одних людей звільнили, інших призначили, і все, техніки немає, нічого немає. А якби нормальні компанії працювали, і перемагали в тендери, ми б отримали хорошу річ - багато грошей - 45 мільйонів, все, крапка. Ми б були зразковою областю", - резюмував Савченко.

Раніше повідомлялося, що у Миколаєві визначилися, де зігріватимуть безхатьків.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Метки: #Савченко