Енергоблок Південно-Української АЕС наростив теплову потужніть до 101%

Підвищити потужність вдалося після модернізації обладання: енергетики планують отримати додаткові 15 мегават

1 листопада енергоблок №1 Південно-Української АЕС виведено на рівень теплової потужності 3045 МВт, що відповідає 101,5% проектної потужності. Дослідна експлуатація триватиме 200 днів, тобто фактично до кінця паливної компанії. Підвищили потужність завядки масштабній модернізації обладнання. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі Південно-Української АЕС.

Начальник відділу ядерної безпеки атомної еклектростанції Олексій Арванінов пояснив, що енергоблоки типу ВВЕР-1000 проектувалися зі значними запасами в частині продуктивності та міцності. Частково ці запаси обиралися без достатнього обґрунтування, на основі надмірно консервативних розрахунків.

Термін експлуатації першого блока в 2013 році продовжили на 10 років. "Провели модернізацію практично всіх систем і елементів АЕС, усіх програмно-технічних комплексів. Ми впровадили абсолютно нові засоби вимірювань, алгоритми, комп'ютерні системи на базі сучасних технічних рішень. При цьому похибки залишилися на старих консервативних значеннях, а вони мають бути меншими. І коли ми їх оцінили, став очевидним той запас, який можна використати", - сказав Арванінов.

Атомники зазначають, що підвищення потужності енергоблоків - світова практика. Цим шляхом пішли практично всі країни, де експлуатуються атомні блоки цієї конструкції. Наприклад, у Болгарії, Чехії реакторні установки такого типу використовуються на 104% потужності. "В Україні підготовка до підвищення потужності атомних блоків розпочалася в 2007-2008 рр. Фахівці Південно-Української АЕС брали безпосередню участь у розробці обґрунтовуючих документів щодо визначення методів і способів виконання цього завдання. Перший Південно-Український "мільйонник" став пілотним у реалізації затвердженої НАЕК "Енергоатом" відповідної галузевої програми, - йдеться в повідомленні.

45 надпроектних теплових мегават потужності дозволяють отримати близько 15 додаткових електричних мегават з енергоблока. "Реалізація цієї ідеї та планів дозволяє, принаймні, ДП "НАЕК "Енергоатом", а в підсумку і нашій країні отримати додатково близько 15 мегават з енергоблока, які є добрим внеском у стан енергобезпеки нашої держави. На тлі досить важкого стану енергосистеми це, я вважаю, важливий, потрібний і дуже своєчасний крок", -  зазначив Арванінов.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев