У Миколаєві презентували три проекти сміттєпереробного заводу
Представники різних компаній пропонують перетворювати тверді побутові відходи на енергію, газ, рафіновану нафту
- Миколаїв
-
22 лютого 2017 13:50

Робочій групі з реалізації проекту будівництва заводу з переробки та утилізації сміття у Миколаєві презентували кілька пропозицій потенційних інвесторів. Свої проекти демонстрували три компанії: Piromak TD, Київський котельно-механічний завод імені Пархоменка, ПВКФ "Теплоелектросервіс". Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.
Першу презентацію провела Тетяна Школьна, представник компанії Piromak TD. Вона розповіла про інноваційний італійський комплекс з переробки сміття Pirodistil Gasogeno. Такий завод здатний переробляти органічні (покришки, папір, пластмаса, медичні відходи, одяг, відходи, що містять полівінілхлорид) та інертні матеріали (метал, скло, кераміка, пісок, камінь, цемент, цегла).
Школьна звернула увагу, що такий комплекс також переробляє технічні масла, які були в експлуатації. "У процесі переробки органічні матеріали не залишають попіл, тобто це абсолютно безвідходне виробництво. Також при переробці в атмосферу не викидаються токсичні речовини. У комплексі інертні матеріали очищаються, у результаті ми отримуємо очищені будматеріали, які можуть бути повторно використані", - розповіла Школьна.
Після переробки сміття виходить органічна продукція: рафінована нафта, активоване вугілля і синтезований газ. А також очищені інертні матеріали. Щоб цього досягти, застосовується технологія молекулярної дезінтеграції. При цьому, як зазначила Школьна, дотримуються усі екологічні стандарти.
Київський котельно-механічний завод імені Пархоменка пропонує принципово інший метод боротьби з ТПВ - термічну переробку. Простіше кажучи, спалювання сміття. "Ми переробляємо тверді побутові та промислові відходи, особливо небезпечні тверді, кісткоподібні та рідкі відходи, це хімічні відходи, відходи промислових виробництв, нафтові шлами, мулові залишки тощо", - розповіла представниця заводу Марина Іпатова.
Вона додала, що в них є різні технології. Перша - стандартна решітка, яка протягом останніх 50 років показала себе дуже добре, за словами Іпатової. Друга - технологія газифікації. Третя технологія - трубчасті печі, які використовуються для переробки шкідливих і небезпечних відходів.
Такий сміттєспалювальний завод тверді побутові відходи перетворює в енергію: теплову і електричну. Після спалювання сміття залишається близько 30% шлаку. Хоча представники компанії запевняють, що цей показник легко можна довести до 10%.
Підприємство "Теплоелектросервіс для утилізації твердих побутових відходів пропонує використовувати технологію низькотемпературного піролізу. Використовуючи її, можна переробляти усі органічні відходи. При цьому сортувати ТПВ не потрібно. Такий комплекс перетворює сміття в рідке паливо, теплову та електричну енергію. Будівництво заводу триватиме близько трьох років.
Нагадаємо, що про сміттєпереробний завод у Миколаєві заговорили на форумі у вересні минулого року.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв
Всі новини на одному каналі в Google News
- 08:29 Окупанти напередодні дві сотні разів намагалися прорвати лінію фронту
- 09:38 Ситуація на фронті: ЗСУ стримують тиск ворога на сході й півдні
- 08:02Армія РФ атакувала дронами транспортний об'єктуна Миколаївщині
- 23:15 За добу на фронті відбулося 174 бойових зіткнення
- 22:28 Доба на фронті: Півтори сотні раз ворог штурмував позиції ЗСУ
- 22:44Від початку цієї доби відбулося 148 бойових зіткнень
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 08:16Окупанти завдали дронового удару по передмістю Миколаєва
- 19:59У МОЗ підказали українцям, як безпечно пережити 30-градусну спеку
- 13:31 РФ може й надалі атакувати ТЦК, то - частина планів московії
- 10:39Росіяни атакували Миколаївщину дронами
- 09:19 Минулої доби між українськими військами та російськими окупаційними силами відбулося 200 бойових зіткнень
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 09:39 1 228 день війни: Ситуація на фронті
- 21:59 Від початку цієї доби на фронті відбулося 136 бойових зіткнень
- 22:50 Ситуація на фронті: Сьогодні рашисти атакували майже півтори сотню разів
- 23:40 Доба на фронті: Окупанти 112 разів атакували позиції ЗСУ
- 21:40На Миколаївщині за добу вогонь знищив зернові на понад 520 га
- 09:48 Минулої доби окупанти 170 разів штурмували позиції ЗСУ