У Миколаєві хочуть побудувати завод, що перероблятиме 97% всього сміття

Сьогодні місто розглядає пропозиції компаній, що пропонують переробку 96-97% відходів

У Миколаєві хочуть побудувати завод, що…

Сьогодні, 15 вересня, у Миколаєві відбувається "сміттєвий форум". Після останніх  резонансних подій з розпорядженням про ввезення на миколаївське сміттєзвалище львівських відходів, особливо гостро постало питання будівництво сміттєпереробного заводу, повідомляє Depo.Миколаїв.

Директор КП "Миколаївкомунтранс" Юрій Мостовий повідомив, що полігон ТПВ, яким сьогодні користується місто, біло побудовано в 1972 році. Строк експлуатації - 50 років. Сьогодні він приймає 2,5 -3 тис. куб. м  сміття: "Протягом останніх трьох років ми займались тим, щоб якось зменшити це навантаження та почати працювати на полігоні за новими технологіями. Головною проблемою (полігону, - Ред)  є забруднення навколишнього середовища на полігоні газами, які утворюються під час розкладання твердих побутових відходів. За нашими підрахунками, загальна висота сміттєвого шару на сьогоднішній день складає близько 50 метрів. Заповнення полігону на сьогоднішній день - 80%. За нашими розрахунковими даними використовувати полігон можна буде ще протягом 10 років". 

Примітно, що дані про заповненість полігону та можливий строк експлуатації, які представив  директор "Миколаївкомунтрансу" суттєво відрізняються від  інформації, яку напередодні надав начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Дмитро Мац. Він заявив, що територія заповнена більш ніж на 87%.

Тим не менш, Юрій Мостовий заявив, що місто має вже зараз думати про переробку сміття і схеми з частковою переробкою давно застаріли: "Однозначно необхідно вирішувати питання з переробкою. Якщо раніше розглядалися питання часткової переробки: відбір вторинної сировини з переміщенням в промисловість, то зараз розглядається комплексна переробка. Такі проекти були неодноразово розглянуті потенційними інвесторами". 

Сьогодні місто розглядає пропозиції компаній, що пропонують переробку 96-97% відходів. В результаті рідкі залишки можна використовувати для сільськогосподарської діяльності. Мостовий вважає, що спалювати сміття вже не актуально, тож розглядається саме переробка, а не знищення сміття. 

Зазначимо, що в ході сьогоднішнього форуму має бути озвучено три пропозиції стосовно будівництва сміттєпереробного заводу, з них буде вибрано найпривабливішу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme