Як Корнет "з'їв" Плотницького. Хронологія перевороту в "ЛНР"

В псевдореспубліці відбувається справжній військовий переворот, який став результатом конфлікту ватажка Ігоря Плотницького з головою МВС Ігорем Корнетом

Як Корнет "з'їв" Плотницького. Хрон…

Вдень 21 листопада на вулицях Луганська з'явилися озброєні люди, які взяли під контроль адміністративні будівлі, відмовляючись пояснити, хто вони і кому підпорядковуються. Під будівлю МВС підігнали БТРи. Згодом було відключили телебачення і радіомовлення. Пізніше з'явилися версії, що частина з озброєних людей, які з'явилися у місті - співробітники МВС "ЛНР", а ще частина - бойовики "ДНР" та навіть російські війська. Хоча у Донецьку свою участь у подіях спростовують.

Напередодні цих подій Плотницький звільнив міністра внутрішніх справ "республіки" Ігоря Корнета. Той у відставку йти відмовився. Співробітники МВС підкреслили, що працюватимуть лише з Корнетом. У той же час Плотницький призначив на посаду виконувача обов'язків голови МВС Володимира Черкова.

Протистояння Корнета із Плотницьким розпочалося дуже давно. В 2014-му році Корнет виступав проти Мінських домовленостей. Згодом МВС і МДБ "ЛНР" заарештували місцевого міністра палива і енергетики Дмитра Ляміна, близького до Плотницького. Той у відповідь вирішив звільнити главу МДБ Леоніда Пасічника, але той відмовився йти у відставку і був підтриманий людьми з Москви. Нещодавно Плотницький показово виселив Корнета із захопленого ним будинку. І потім звільнив через порушення карної справи.

Після захоплення центра Луганська Корнет спростував інформацію про свою відставку і заговорив про "укродиверсантів". Ними виявилися директор ДТРК "ЛНР" Анастасія Шуркаєва, яка нібито працювала на СБУ, та керівник адміністрації глави "ЛНР" Ірина Тейцман. Також Корнет звинуватив адміністрацію Плотницького в інсценуванні держперевороту в 2016 році.

Плотницький всі заяви Корнета, зокрема і про диверсантів, спростував. Він заявив, що дестабілізувати обстановку в "республіці" не вдасться, а підбурювачі "найближчим часом будуть повністю нейтралізовані".

Увечері, 21-го листопада, з'явилася інформація, що Плотницький втік з Луганська на Росію. А з Донецька в місто заходили колонни тентованих "КамАЗів". У місті повідомляли про знеструмлення району. Колонни з Донецька нібито прийшли на допомогу саме Корнету. Говорилося про, щонайменше, 800 військових.

У російських ЗМІ повідомляли, що Кремль підтримав у конфлікті Ігоря Корнета, хоча в Кремлі від цієї інформації відхрестилися. За Корнетом стоїть генерал ФСБ Бєсєда, який є куратором силовиків у псевдореспубліці. За Ігорем Плотницьким - радник Путіна Владислав Сурков.

22-го листопада зранку на сайті глави "ЛНР" опублікували відео, де Плотницкий проводить зустріч з новим главою МВС Володимиром Черковим.

"Пора закінчувати з Корнетом, з усіма його виступами. Суд свою крапку поставив", - заявив Плотницкий, закликавши вжити заходів проти тих, хто намагався захопити владу.

У соцмережах активно обговорювали, що Плотницький "забарикадувався" в адміністрації, а також те, що взагалі невідомо, де записувалося це відео і що він вже давно може бути на Росії.

Також зранку озброєні люди, яких потім віднесли до МВС "ЛНР", захопили прокуратуру і заарештували 20 прокурорів. Прокуратура була контрольована Ігорем Плотницьким.

У той же час деякі бойовики "ЛНР" вже почали закликати Захарченка очолити "псевдореспубліку".

Україна приготувалася до будь-якого розвитку подій, в Кремлі зазначили, що здогадуються про те, що відбувається в "ЛНР", але не коментують ситуацію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme