Навіщо мер Миколаєва "зрежисерував" собі бойкот "опоблоківців"

Депутати та мер міста навпрочуд одноголосно відпрацювали "на показ" половину порядку денного та розбіглися

Навіщо мер Миколаєва "зрежисерував" собі…

Останні місцеві вибори багато чого змінили у Миколаєві, але лише на перший погляд. Що ж відбувається насправді? Бажання не допустити до влади "опоблоківця" Ігоря Дятлова змусило городян активізуватися та усадити в крісло мера молодого айтішніка-мільйонера Олександра Сєнкевича, пише Depo.Миколаїв.

Появи "нової крові" у міськраді миколаївці чекали вже давно, тож Сєнкевич отримав чималенький кредит довіри та сподівань від городян. Молодий мер не гаяв дарма часу та пообіцяв, що влада буде як ніколи відкритою, прогресивною та виведе місто з кризи. Те, що у "Миколаєві нічого немає", на думку Сєнкевича, повинно було лише привернути увагу інвесторів.

Робота мера тісно пов’язана з депутатським корпусом, тому в одному зі своїх інтерв’ю Сєнкевич заявив, що міський голова "повинен постійно бути на гачку у депутатів": "Мер - це виборча позиція, але зняти його можуть депутати двома третинами голосів. Що це означає: мер повинен бути весь час на гачку у депутатів. Вони будуть йому говорити, що якщо не підеш у нас на поводу, ми тебе взагалі знімемо. Розумієте, він (мер - ред.) не необмежений в своїх діях. Якби вони могли оголосити мені імпічмент в процесі голосування, а не знімати просто, тоді я міг би бути набагато розкутішим, ухвалювати більш радикальні рішення. Міський голова - це не просто директор магазину, який захотів звільнити продавця - звільнив, не захотів - не звільнили, захотів - підняв зарплату, не захотів - не підняв. Це людина, яка на відміну від існуючої думки, що це господарник, в першу чергу, все-таки політик".

Судячи з того, як розвиваються відносини міського голови та фракцій, Сєнкевич дійсно потрапив "на гачок депутатів". Після офіційного представлення на першій же сесії Сєнкевич здивував журналістів та громадськість своєю пропозицією до голів фракцій відправитись посеред сесії до його кабінету, щоб вирішити проблемні питання та повернутися до обговорення.

Реакція депутатів показала, що для них ця пропозиція не є новою та несподіваною, і обговорювалась на одному із закритих засідань фракції з мером. Це був лише перший приклад вирішення питання кулуарно.

Зазначимо, що подібного формату спілкування та "рєшалова" не дозволяв собі жоден колишній мер, навіть "регіонал" Юрій Гранатуров. Сєнкевич же користується такими "нарадами" доволі часто.

Сесія Миколаївської міськради 5 квітня продемонструвала, що договірна система у міськраді все-таки існує. Напередодні ввечері опоблоківці заявили, що не прийдуть на сесію через "політичні переслідування". Але колишнім екс-регіоналам не вдалося зірвати засідання, адже всі інші фракції прийшли до міськради у повному складі.

З мінімально необхідною для кворуму кількістю депутатів сесія була визнана правомірною та розпочала роботу. Лише за одну годину депутати без обговорення та виступів доповідачів одноголосно прийняли бісову дюжину цільових програм. Далі робота пішла не так стабільно: десь – 28 голосів "за", а десь – вже 27 (рішення не прийняте). Мер постійно нагадував депутатам про те, як треба натискати на кнопку для голосування. Коли у депутатів почали виникати питання стосовно якихось пунктів порядку денного, Сєнкевич запросив голів фракції "на нараду", після чого продовжилось голосування. Ще за півгодини (депутати втомилися натискати кнопку для голосування) мер оголосив перерву, щоб знов порадитися.

Близько 30 хвилин депутати пили каву та гаяли час, щоб по завершенні перерви почути від мера, що перше пленарне засідання завершене, тож зустрінуться народні обранці аж за тиждень. Найцікавіше, що в темпі одноголосного голосування депутати могли "розглянути" всі питання та закрити сесію, але чомусь Сєнкевич надумав її перенести саме на питанні ухвалення змін до бюджету.

Цей факт викликав багато питань. Спадає на те, що бойкот "опозиціонерів" був зрежисований заздалегідь. Зважаючи на той факт, що вони завжди активно брали участь в обговоренні всіх питань порядку денного, а в соціальній мережі відписалися, що депутати ухвалювали рішення з їхніми поправками, то складається враження, що депутатський корпус заздалегідь склав перелік питань, які ухвалять для "показухи" без "Опоблоку".

Це підтверджує і заява мера на початку засідання, що порядок питань у документах, які роздали депутатам, змінений.

Загалом же можна зробити висновок, що, бажаючи вгодити "опоблоківцям", мер від "Самопомочі" (фракція якої в міськраді його не дуже і підтримує) відпрацював сесію за заздалегідь спланованим сценарієм, який декілька разів обговорювали кулуарно. І куди може завести така практика в майбутньому - питання не стільки дискусійне, скільки риторичне.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme