Жоден кандидат на посаду головного архітектора Миколаєва не справив враження на комісію

Рішення, хто стане новим архітектором, мер має прийняти протягом трьох днів
Depo.Миколаїв
11 травня 2016 12:11
ФОТО: depo.ua
Жоден кандидат на посаду головного архітектора Миколаєва не справив враження на комісію
Жоден кандидат на посаду головного архітектора Миколаєва не справив враження на комісію

До другого етапу конкурсу на посаду головного архітектора міста Миколаєва було допущено лише двоє з трьох кандидатів – Ганну Палеху (Київ) та Андрія Цимбала (Миколаїв), які набрали достатню кількість балів за результатами письмового іспиту, 13 та 17 відповідно. Андрій Павлов, кандидат з Миколаєва, не набрав мінімальної кількості балів. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Першою про свої кроки на посаді головного архітектора розповіла Ганна Палеха. Прозвучали чотири основні тези: визначення пріоритетних напрямів розвитку міста, регулювання містобудівного попиту між інвесторами, забудовниками та мешканцями, створення інвестиційного привабливого середовища, вирішення існуючих дисбалансів у розвитку міста. "Не вирішені питання комплексно. Житлові квартали не забезпечені соціальними потребами, необхідними для розвитку міста та його мешканців", - пояснила кандидат дисбаланс у Миколаєві.

Готуючись до співбесіди, Ганна Палеха підготувала детальну доповідь на кількох сторінках, у якій йдеться про стратегічне планування розвитку управління містобудування та архітектури та власне територій. Важливими чинниками при здійсненні містобудівної діяльності кандидат зі столиці вважає врахування громадської думки, широке інформування громадськості, прозорі умови проведення конкурсів на виготовлення містобудівної документації, впровадження електронного управління, втілення у Генплані Миколаєва Стратегії його розвитку.

Жоден кандидат на посаду головного архітектора не справив враження на комісію

Крім того, Ганна Палеха планує у разі зайняття посади опрацювати питання аудиту і реєстру пам'ятників, наповнити місто комфортними зонами для відпочинку городян. Як один з варіантів – підвищення комфортності головної вулиці міста Соборної, для чого слід розробити паспортизацію з додатковим озелененням та благоустроєм. Щоб "композиційно посилити" роль центральної вулиці міста, архітектор вважає за необхідне провести реконструкцію площі Соборної.

Жоден кандидат на посаду головного архітектора не справив враження на комісію

Вирішення одного з найболючіших питань для Миколаєва, а саме боротьби із засиллям вуличної реклами та МАФів, Палеха бачить у створенні інтерактивної карти, на якій буде відзначено результати ревізії тимчасових споруд, потім цю інформацію треба опрацювати щодо відповідності виданих дозвільних документів законодавчим нормам, провести інтерактивне голосування серед мешканців міста, зібрати заявки громадян, які хочуть розмістити свої кіоски, і лише після цього розробити інтерактивну схему розміщення МАФів на території міста.

Жоден кандидат на посаду головного архітектора не справив враження на комісію

Кандидат з Миколаєва, Андрій Цимбал, насамперед прагне систематизувати всю інформацію, яка необхідна для городян: "Завдання містобудівної діяльності – це створення нормальних умов для життя людей. Усі проблеми, які зараз існують, я б максимально широко доніс до людей". Наступний крок – ведення містобудівного кадастру, який, на думку Цимбала, дозволить вирішити проблеми, пов’язані з залученням інвестицій. З незаконними тимчасовими спорудами кандидат запропонував боротися, суворо дотримуючись закону, – створювати схеми благоустрою міста, намагатися відвести визначені муніципальні зони, де на правах сервітутів розміщувались би торговельні об’єкти. Схеми розміщення мають бути узгоджені і з підприємцями, і з мешканцями прилеглих кварталів, вважає Цимбал. Відповідаючи на питання конкурсної комісії, він зазначив, що найбільш реальний термін для внесення змін до Генплану Миколаєва – це півтора-два роки.

Жоден кандидат на посаду головного архітектора не справив враження на комісію

За результатами співбесіди протягом трьох днів буде прийнято рішення щодо кандидатури головного архітектора Миколаєва. Слід відзначити, що вирішального враження на конкурсну комісію не справив жоден кандидат. Тому міський голова Олександр Сєнкевич запропонував усім членам комісії оцінити претендентів за 10-бальною шкалою, підсумки підіб'є заступник міського голови, який очолює конкурсну комісію – Юрій Степанець. Він зазначив, що одного з кандидатів можна було б зарахувати на посаду з випробувальним терміном, а іншого – до кадрового резерву.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв