Зараза з незаконної бійні: звідки взялась чума на миколаївській фермі

Тепер підприємство винищує всіх тварин, щоб не допустити поширення чуми
Depo.Миколаїв
7 вересня 2016 14:45
ФОТО: depo.ua
Зараза з незаконної бійні: звідки взялась чума на миколаївській фермі
Зараза з незаконної бійні: звідки взялась чума на миколаївській фермі

Сьогодні, 7 вересня, в ході робочої наради з питання поширення в області африканської чуми свиней стала відома причина спалаху епідемії в Вітовського (Жовтневому) районі. Директор підприємства "Техмет Юг" Михайло Косий розповів, що недалеко від його ферми знаходяться незаконні бойні, з яких, ймовірно, вірус АЧС і поширився на їх свиноферму і, можливо, інші домогосподарства в районі, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Мой город".

За словами фермера, імовірним осередком зараження африканської чуми свиней стали незаконні бойні, що знаходяться в селищі Воскресенське, недалеко від його свиноферми: "Причину ми самі бачимо, тому що навколо нас було кілька незаконних боєнь. Туди завезли хворих тварин, відстань всього лише 800 метрів від цієї бійні, а там і траса йде, але це вже не так сьогодні важливо".

Він розповів, що на сьогоднішній день потрібно якомога швидше локалізувати вогнище вірусу АЧС і знищити тварин, які можуть бути ймовірними переносниками вірусу. Підприємство домовилося з ветеринарною службою здійснювати спалювання свиней безпосередньо на території ферми, щоб виключити ймовірність поширення вірусу на інші господарства.

"Сьогодні потрібно швидко знищити свиней. Ми з ветеринарною службою домовилися локалізувати місце спалювання і все буде відбуватися прямо на фермі. Люди зараз працюють, о 7:00 починають і десь близько 22:00 остання людина йде з ферми", - сказав Косий.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв