ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

З квітня миколаївцям доведеться "прописуватися" в новій службі

Повноваження з реєстрації місця проживання передадуть органам місцевого самоврядування
Depo.Миколаїв
5 лютого 2016 18:15
ФОТО: depo.ua
З квітня миколаївцям доведеться "прописуватися" в новій службі
З квітня миколаївцям доведеться "прописуватися" в новій службі

Із змінами у законодавстві миколаївцям, як і всім українцям, потрібно буде звикнути до нової процедури реєстрації місця проживання. Раніше ці фунції виконувала міграційна служба. А з 4 квітня вона передасть ці повноваження органам місцевого самоврядування. Як і де це буде відбуватися, ще належить визничити. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської міськради.

Начальник обласної міграційної служби Володимир Іванов розповів на комісії з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, що міграційна служба стане з 4 квітня "бек-офісом". Введуть поняття "реєстр територіальної громади" - повний облік населення. 

Але виникає питання, хто буде обслуговувати громадян. За словами Іванова, досвід роботи з Центром надання адмінпослуг показав, що він неспроможний обслужити велику кількість населення - штат центру невеликий. Поки підрозділи міграційної служби, які щоденно приймають до ста людей, збирають ідеї від місцевого самоврядування щодо організації роботи. 

"Можливо, на перехідному етапі потрібно написати підзаконні акти, щоб ми могли працювати. Не всі зможуть купити обладнання і відразу підключитися до реєстру. Необхідно визначитися, які органи будуть цим займатися, скільки буде фахівців і де вони розмістяться. Головне - це якість обслуговування городян", - сказав Іванов.

Зараз документи приймають у паперовому вигляді. Але у трьох районах міста вже почали працювати з ID-картками - новими пластиками паспортами - в електронному вигляді.

Оскільки Центру надання адмінпослуг передають ще окремі повноваження й органів юстиції, держсгеокадастру, виникає питання, як встигнути все опрацювати. Зараз у Центрі 20 працівників, із них 18 адміністраторів.

"Нам треба міняти структуру і чисельність. Адміністратори будуть приймати документи з усіх напрямків - нерухомість, міграційні, реєстрація бізнесу та інші. У зв'язку з цим ми готуємо відповідний проект рішення для винесення на сесію міської ради", - зазначила начальник Центру Інга Мураховська.

Член комсії, депутат міськради від "Оппоблоку" Ігор Дятлов запропонував розмістити центри надання адмінпослуг в приміщеннях районних адміністрацій. Рекомендації комісії направлять меру і викнонкому.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв