Южно-Українська АЕС вивела "в тінь" 20 млн грн бюджетних коштів, - СБУ

Спецслужби затримали кур’єра під час передачі шести мільйонів гривень готівки головному бухгалтеру одного з ПАТ
Depo.Миколаїв
6 серпня 2016 13:45
ФОТО: depo.ua
Южно-Українська АЕС вивела "в тінь" 20 млн грн бюджетних коштів, - СБУ
Южно-Українська АЕС вивела "в тінь" 20 млн грн бюджетних коштів, - СБУ

Привласнення державних коштів ВП "Южно-Українська атомна електростанція" в особливо великих розмірах викрила Служба безпеки України на Миколаївщині, передає Depo.Миколаїв.

Зокрема оперативники спецслужби затримали кур’єра під час передачі шести мільйонів гривень готівки головному бухгалтеру одного з публічних акціонерних товариств (ПАТ). Правоохоронці встановили, що ці гроші отримано від ВП "ЮУ АЕС" у рамках виконання договору на реконструкцію та будівництво об’єктів Ташлицької гідроакумулюючої станції.

Южно-Українську АЕС вивела "в тінь" 20 млн грн бюджетних коштів, - СБУ - фото 1

З метою виведення коштів "у тінь", ПАТ у травні-серпні ц.р. провело низку безтоварних фінансово-господарських операцій із фіктивними структурами на загальну суму 20 мільйонів гривень за нібито поставлені будівельні матеріали. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 2 ст. 209 (відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Южно-Українську АЕС вивела "в тінь" 20 млн грн бюджетних коштів, - СБУ - фото 2

У Харкові, Южноукраїнську, Первомайську та Вознесенську триває низка обшуків. Зокрема, вдома у бухгалтера вилучено близько 400 тисяч гривень та документація ПАТ. На одному із підприємств, що контролюється фактичним власником ПАТ, також вилучено 16 мішків бухгалтерської документації, яка підтверджує причетність фігурантів провадження до легалізації коштів через фіктивні підприємства. Тривають невідкладні слідчі дії. 

Южно-Українську АЕС вивела "в тінь" 20 млн грн бюджетних коштів, - СБУ - фото 3

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв