Южно-Українська АЕС провела 95 тендерів через систему ProZorro

Система електронних торгів ProZorro на майданчику ЮУАЕС працює з серпня 2015 року

Южно-Українська АЕС провела 95 тендерів…

Южно-Українська атомна електростанція через систему електронних торгів (е-торгів) ProZorro за півроку провела 95 тендерів. Лише в лютому 2016 року АЕС розміщено 36 оголошень про проведення закупівель, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ЮУ АЕС.

Система електронних торгів ProZorro на майданчику ЮУАЕС працює з серпня 2015 року. Її мета - здійснення ефективного та прозорого процесу проведення закупівель, створення конкурентного середовища, розвиток добросовісної конкуренції.

З 95 оголошених впродовж півроку Южно-Українським енергокомплексом тендерів через систему ProZorro 45 завершилися укладенням договорів на суму 7,34 млн грн, за 28 - торги перебувають у стадії проведення, за 22 - закупівлі скасовано або не відбулися. Асортимент товарів, які закуповуються через систему електронних торгів різноманітний: конструкційні матеріали, будівельне та електротехнічне обладнання, хімічна продукція тощо. На нинішній момент на е-торги ВП ЮУАЕС передбачає виставити 186 пропозицій на загальну суму більше 27 млн грн.

Начальник відділу супроводу конкурсних торгів ВП ЮУАЕС Юрій Франко зазначає, що апробація системи електронних торгів ProZorro на южно-українському майданчику пройшла впродовж місяця. Навички роботи з е-закупками відпрацьовували на симуляторі в тренувальному режимі і лише після цього запустили систему в експлуатацію.

"До наших завдань входить супровід торгів - розміщення інформації, листування з контрагентами та переможцями. Система сама визначає час початку аукціону. До цього моменту зацікавлені учасники мають зареєструватися, подати свої пропозиції, виказати претензії та побажання, а також поставити запитання, що їх цікавлять, на яке у встановлений термін ми маємо відповісти. Це звичайна робота зі зворотним зв'язком", - конкретизує Юрій Франко. "До часу "Ч", тобто до початку торгів і навіть під час їх проходження, учасники залишаються інкогніто. Ми бачимо лише їх кількість і виставлену суму - в порядку від найвищої до найнижчої, - яка в процесі проведення аукціону міняється в бік зменшення. Заявлена на старті сума може кардинально відрізнятися від кінцевої. У результаті система вибирає переможцем того учасника, який вказує найменшу суму".

Сьогодні система електронних торгів ProZorro у ВП ЮУАЕС працює в режимі дослідної експлуатації і, на думку Франко, поки що має певні недоліки.

Фінальною частиною кардинальної зміни процесу закупівель в Україні стане Закон України "Про публічні закупівлі". Для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарської діяльності, він набере чинності з 1 квітня 2016 року, для всіх держкомпаній і держорганів - з 1 серпня.

Підписавши Угоду про Асоціацію з ЄС, Україна узяла на себе зобов'язання виконати ряд вимог, серед яких і приведення законодавства в сфері держзакупівель у відповідність з Директивами Євросоюзу. Серед них - обов'язковий перехід на електронні закупівлі аж до процесу електронної подачі пропозицій з 2018 року. І хоч для України цей термін дещо продовжили, вітчизняні атомники вирішили не чекати і не втрачати гроші, які можуть бути заощаджені завдяки електронному формату проведення торгів. Вони в числі перших перейшли на електронну систему державних закупівель.

Система електронних торгів ProZorro переслідує ряд стратегічних цілей: прозорість, простота та легкість процесу проведення закупівель, перехід на електронний документообіг, залучення представників бізнесу, легкий доступ громадськості до будь-якої інформації в сфері закупівель, можливість оперативно оспорити результати торгів або отримати необхідні роз'яснення з виникаючих питань.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme