Як працювали та голосували миколаївські нардепи у Раді протягом 4-ї сесії

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала законодавчу активність миколаївських мажоритарників
Depo.Миколаїв
3 серпня 2016 11:13
ФОТО: depo.ua
Як працювали та голосували миколаївські нардепи у Раді протягом 4-ї сесії
Як працювали та голосували миколаївські нардепи у Раді протягом 4-ї сесії

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала законодавчу активність миколаївських мажоритарників протягом 4-ї сесії Верховної Ради, яка почалась у лютому та завершилась у липні поточного року, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі організації.

Кількість законопроектів
Починаючи з лютого, миколаївські мажоритарники зареєстрували 50 законопроектів. Найбільшу кількість проектів законів та постанов подали нардепи від "Блоку Петра Порошенка2 Борис Козир, Андрій Вадатурський та Олександр Лівік – по 11. Народний депутат від групи "Відродження" Артем Ільюк зареєстрував 9 законодавчих ініціатив, його колега з БПП Олександр Жолобецький – 6. Найменшу кількість законопроектів зареєстрував народний обранець від БПП Аркадій Корнацький – всього 2. Разом з тим, у Лівіка 3 законопроекти, що стосуються проблем округу, у Ільюка, Жолобецького, Вадатурського та Козира – по 1, а у Корнацького – 0.

Відвідуваність засідань парламенту
Під час 4-ї сесії Ради відбулось 69 засідань парламенту. Жодного з засідань згідно з даними письмової та електронної реєстрації не пропустив Артем Ільюк. Одне пропущене засідання у Олександра Лівіка. Що стосується відвідуваності засідань іншими депутатами, то дані електронної та письмової реєстрацій різняться. Так, Андрій Вадатурський згідно з письмовою реєстрацію пропустив 12 засідань з невідомих причин, а електронна реєстрація показала присутність нардепа на всіх засіданнях парламенту. Олександр Жолобецький пропустив 4 засідання з причин відпустки та 3 – з невідомих причин. Згідно з даними електронної реєстрації нардеп був відсутнім на 9 засіданнях парламенту. Борис Козир не відвідав 5 засідань згідно з письмовою реєстрацією, а електронною – 6. Аркадій Корнацький пропустив 4 засідання через хворобу та 28 – з невідомих причин згідно з даними письмової реєстрації, згідно з електронною реєстрацією – 27 засідань.

Депутатські запити
Андрій Вадатурський під час четвертої сесії направив два однакових запити на ім’я Міністра соціальної політики Андрія Реви та Міністра оборони Семена Полторака стосовно грошових виплат учасникам АТО у Новому Бузі, які звільнились зі служби після демобілізації. Крім того, Вадатурський звернувся до Міністра фінансів Олександра Данилюка щодо відновлення пільгового проїзду для пенсіонерів Снігурівського району. Обидва запити стосуються проблем округу депутата.

Олександр Жолобецький подав чотири депутатських запити, у трьох з яких порушено проблеми Миколаївської області. Зокрема, депутатський запит до керівника державного концерну "Укроборонпром" щодо прозорості та законності проведення конкурсу про призначення Петрова на посаду генерального директора ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара" та наслідки його діяльності на посаді керівника підприємства безпосередньо стосується проблем округу депутата. Крім того, нардеп подав два запити прокурору Миколаївської області В’ячеславу Кривов’язу щодо надання інформації про відкриття кримінального провадження за фактом створення фіктивної кредиторської заборгованості керівництвом ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" та стосовно перевірки законності здійснення процедури приватизації заводу. Також спільно з іншими депутатами подав один запит до Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва щодо перевірки фактів перевищення службового становища заступника Міністра економічного розвитку Максима Нєфьодова.

Артем Ільюк за лютий-травень подав п’ять запитів, чотири з яких стосуються проблем округу депутата. Так, нардеп звертався до Генеральної прокуратури з вимогою перевірити процедуру проведення конкурсу на посаду директора спецпорту "Октябрьск", а також щодо дій, які містять ознаки корупційних діянь та вжиття заходів стосовно запобігання корупції в Державному концерні "Укроборонпром" та підприємствах концерну. Крім того, депутат подавав запит голові Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, Прем’єр-міністру та Генеральному прокурору щодо катастрофічної ситуації у сфері гемодіалізу та ненадання життєво необхідної допомоги хворим неврологічного профілю в Миколаївській області.

Олександр Лівік подав 6 запитів, однак жоден з них не стосується проблем округу депутата. Для прикладу, нардеп подавав до Генпрокуратури запити щодо перевірки наявності фактів порушення чинного законодавства України генеральним директором УДППЗ "Укрпошта", а також щодо розслідування фактів створення та діяльності на території Запорізької області організованого злочинного угрупування. А Міністерству інформаційної політики депутат подавав запит щодо відновлення національного радіомовлення на території Донецької та Луганської областей
Борис Козир та Аркадій Корнацький за півроку подали по одному запиту, які не стосуються безпосередньо проблем їхніх округів. Так, Козир звернувся із запитом до Міністерства освіти і науки щодо вжиття в межах компетенції заходів стосовно відновлення обсягів державного замовлення у 2016 році для Національного університету "Одеська юридична академія", а Корнацький подав запит до Київської міської ради стосовно вирішення питання щодо житлових умов шести родин Героїв Небесної Сотні, які наразі не мають власного житла або потребують покращення житлових умов.

Голосування депутатів
Загалом під час 4-ї сесії Верховної Ради було проведено 1741 голосувань та прийняті або не прийняти відповідні рішення.

Борис Козир найчастіше голосував "За", а саме 1234 рази, жодного разу не голосував "Проти", "Утримався2 66 разів, "Не голосував" 413 разів та був відсутнім 28 разів під час прийняття рішень.

Андрій Вадатурський голосував "За" 1078 разів, "Проти2 - 1 раз, "Утримався2 - 31 раз, "Не голосував" - 605 разів та 26 разів був відсутнім під час голосувань.

Олександр Лівік 1044 рази підтримував рішення та 7 разів голосував проти. "Утримався" від прийняття рішення 34 рази, "Не голосував" 535 разів та 121 разів пропустив голосування.

Олександр Жолобецький голосував "За" 937 разів, "Проти" - 3 рази, "Утримався" - 58, "Не голосував" - 547 разів та був відсутнім 196 разів.

Аркадій Корнацький голосував "За" 522 рази, а "Проти" - 7. 80 разів депутат "Утримався", 690 – "Не голосував" та 442 рази був відсутнім.

Артем Ільюк 489 разів натиснув кнопку "За" та 14 разів "Проти". Депутат 271 раз "Утримався" під час голосування та 483 рази "Не голосував2, а 484 рази значиться як "Відсутній".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв