ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вже в березні судна в Миколаївському морпорту буде здійснюватися через ІСПС

Прихід-відхід судна буде оформлятися за принципом мовчазної згоди
Depo.Миколаїв
19 лютого 2016 19:23
ФОТО: depo.ua
Вже в березні судна в Миколаївському морпорту буде здійснюватися через ІСПС
Вже в березні судна в Миколаївському морпорту буде здійснюватися через ІСПС

На зустрічі з агентами і експедиторами, яка пройшла в Миколаївському морському порту, обговорили особливості впровадження інформаційної системи портового співтовариства, а також роботу контролюючих органів (ДФС, держекоінспекції, держприкордонслужби) з оформлення експорту, імпорту вантажів і приходу і відходу суден, повідомляє Depo.Миколаїв.

В обговоренні взяли участь виконуючий обов'язки начальника Миколаївської митниці (ДФС) Роман Кріль, начальник Миколаївського морського порту Олександр Попов і його заступники Марина Мозгова та Станіслав Бібік.

Як зазначив Олександр Попов, сьогодні ІСПС працює в порту в тестовому режимі, документи на оформлення судна подаються як в електронній, так і в паперовій формі. Однак, з 1-го березня, оформлення судна буде здійснюватись тільки через інформаційну систему.

Перехід на роботу в ІСПС означає, що при правильному і своєчасному оформленні всіх документів і відсутності порушень, прихід-відхід судна буде оформлятися за принципом мовчазної згоди, а саме, у разі невнесення в ІСПС інформації, щодо якого-небудь рішення з боку державного контролюючого органу до часу перед прибуттям судна, вважається, що заперечень з боку цього контролюючого органу не надано. Це свідчить про позитивне вирішення, про результати здійснення контролю відповідними органами, а також про відсутність необхідності здійснення контролю безпосередньо на борту судна з боку того чи іншого контролюючого органу.

Впровадження ІСПС - частина стратегії АМПУ і мінінфраструктури для спрощення бюрократичних процедур в портах, покликане скоротити час завантаження судна - зазначалося на нараді.

"Завдання митниці також максимально спростити процедуру перевірок і скоротити їх кількість для прискорення процесу завантаження на судно", - заявив Роман Кріль.

Представники агентських і експедиторських компаній констатували різке зниження, в перебігу останніх двох тижнів, перевірок в частині відділу по боротьбі з контрабандою, з боку ДФС, державної екоінспекції та інших контролюючих органів на території Миколаївського морського порту.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв