Ввезення до Миколаєва свинини контролюватиме поліція

Власникам свиней у місті рекомендуватимуть провести забій тварин з подальшним використанням
Depo.Миколаїв
2 серпня 2016 09:11
ФОТО: depo.ua
Ввезення до Миколаєва свинини контролюватиме поліція
Ввезення до Миколаєва свинини контролюватиме поліція

Вчора, 1 серпня, під головуванням віце-мера Юрія Степанця відбулося позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді, під час якого обговорили ситуацію, що склалася в Миколаївській області з африканською чумою свиней. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Як зазначив заступник начальника управління держпродспоживслужби в Миколаєві В'ячеслав Бродовський, епізоотична ситуація в Україні, у тому числі у Миколаївській області, щодо африканської чуми свиней залишається складною і напруженою. Це пов'язано з тим, що нові випадки захворювання на африканську чуму свиней були зафіксовані у Черкаській і Одеській областях. Виявлена африканська чума свиней й у нашому регіоні – у Новій Одесі.

За словами В'ячеслава Бродовського, у Миколаєві працюють декілька господарств, де розводять свиней. Але на деяких свинофермах виявлені певні порушення. Наприклад, свині просто не ідентифіковані відповідно до законодавства, не проводиться передзабійний огляд і ветсанекспертиза м'яса свинини. Крім того, у місті виявлено забійний пункт, який працює без експлуатаційного дозволу. Однак такий дозвіл передбачено українським законодавством.

"Державний ветеринарний контроль за надходженням тварин не проводиться. В умовах виникнення на території Миколаївської області осередків африканської чуми свиней та безконтрольного переміщення тварин значно підвищується ймовірність занесення на територію міста цього захворювання. Залишається невирішеним питання щодо утилізації відходів тваринного походження, що утворюються під час забою сільськогосподарських тварин. Відходи тваринного походження відносяться до категорії небезпечних відходів, і у разі потрапляння до навколишнього природного середовища можуть спричинити негативні наслідки", - підкреслив В'ячеслав Бродовський.

Тому щоб не допустити поширення африканської чуми свиней у Миколаєві, протиепізоотична комісія при міській раді ухвалила низку рішень. Зокрема на в'їзді до Миколаєва з боку Нової Одеси, Баштанки, Одеси, Кропивницького (Кіровограда) повинні бути встановлені пости патрульної поліції, які мають стежити за тим, щоб свині й продукція з них без відповідних ветеринарних документів не були завезені до міста. Також проведуть роботу з виявлення всього поголів'я свиней. Власникам свиней рекомендуватимуть провести забій тварин з подальшим їх використанням. Відповідні служби перевірять факти забою тварин на виявленому забійному пункті. А у Миколаївському зоопарку знімуть з експозиції двох диких кабанів. Крім того, було ухвалено рішення призупинити дію "ярмарок" по вул. Колодязній.

Нагадаємо, що відсьогодні, 1 серпня, на миколаївських трасах встановили карантинні пости.

Раніше повідомлялося, що ветеринари та адміністрація Нової Одеси одразу продали одну тушу хворої свині по сім гривень за кілограм.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв