Врадіївці хочуть створити об'єднану територіальну громаду

Сходки у громадах району щодо підтримки утворення об’єднаної територіальної громади розпочнуться вже цього тижні

Врадіївці хочуть створити об'єднану тери…

На Миколаївщині вже незабаром можлива поява ще однієї об’єднаної територіальної громади – Врадіївської, з адміністративним центром у селищі Врадіївка, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі офісу реформ.

Про це стало відомо у п’ятницю, 15 квітня, в ході 5-ї сесії Врадіївської селищної ради сьомого скликання. Миколаївський Офіс реформ на запрошення селищного голови Миколи Москаленка взяв участь у її роботі, забезпечив сільських голів методологічною літературою, буклетами, надав роз’яснення і консультації щодо офіційної процедури проведення процесу реформування органів місцевого самоврядування Врадіївського району в рамках правового поля. Цілком вірогідно, що це буде перша об’єднана територіальна громада, яка об’єднується згідно з Перспективним планом Миколаївської області за принципом "1 район – 1 громада".

Депутати планували розглянути 17 важливих соціально-економічних питань, але їм це не вдалося. Сесія затягнулася, а було розглянуто лише одне питання: "Про розгляд звернення сільських голів до Врадіївської селищної ради щодо проекту рішення про добровільне об’єднання територіальних громад". Сільські голови спільно з депутатським корпусом працювали на піку активності: усі "за" і "проти", усі сумніви і переконання – виплескувались відкрито і прямолінійно. Такого колективного конструктивну напевно давне не пам’ятають стіни сесійної зали Врадіївської селищної ради.

Це була перша сесія, коли час виступаючих не обмежувався рамками регламенту. Таку пропозицію висловив селищний голова М.Л. Москаленко на початку пленарного засідання, - і це було правильно, оскільки всі його підтримали, і всі зголошувалися взяти слово. Виступи були дуже емоційні, щирі, проникливі занепокоєнням про кращу долю рідної Врадіївщини. Зрештою, помітивши, що розгляд питання вже забрав декілька годин часу, а остаточного рішення не напрацьовано, - депутати прийняли розумне рішення – не форсувати події, не закривати пленарне засідання, а продовжити роботу над іншими 16-ти питаннями порядку денного сесії наступного робочого дня, тобто у понеділок, 18 квітня.

У роботі сесії взяв участь депутат обласної ради, голова Врадіївської райдержадміністрації Василь Жосан. Очільник районної влади зазначив, що особисто він ще учора не знав, що є таке звернення, і воно буде винесено на розгляд сесії. Сільські голови зініціювали його з власної волі, і це їх право, бо основний базовий принцип Закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад" і є - добровільність, яка починається з ініціативи.

"Наше сьогоднішнє завдання – прийняти рішення: об’єднуватись, чи ні", - зазначив М.Л.Москаленко. "Сесія може прийняти рішення – підтримати звернення сільських голів. А далі, щоб ми зуміли зорганізуватись – потрібна підтримка населення району. Потрібно з розумінням віднестись до того, що не сільські ради об’єднуються, не сільські голови, які ініціюють це об’єднання – а наші люди, районна громада, яка живе у населених пунктах, що відносяться до сільських рад Врадіївського району. Тому наступним кроком мають бути обговорення в громадах. Через людей можливо вирішити все, бо люди – це сила. Сільські голови знають настрої своїх земляків, тому якщо вони ініціювали цей процес, значить сподіваються, що земляки підтримають об'єднання".

Зазначимо, що перш ніж розпочалось обговорення, керівник Офісу реформ-експерт з правових питань Валентин Бойко надав фахові роз’яснення щодо процесу реформування органів місцевого самоврядування. Це була змістовна доповідь про законодавчі засади децентралізації влади в Україні. Упродовж всього розгляду цього важливого питання Валентин Анатолійович залишався у ролі доповідача. Новий формат розгляду сесійного питання "без обмежень у часі" час від часу переходив то у дискусію, то у діалог. І присутні мали можливість наживо отримати пояснення, консультацію, експертну інформацію.

Консультант з комунікацій, висвітлення кращих практик та просування успіхів реформ Олександра Ментель наголосила, що для здобуття підтримки населення потрібно забезпечити його правдивою інформацією. Перш за все, розгорнути інформаційну кампанію на сторінках районної газети "Вісник Врадіївщини". Не боятись "гострих та важких" запитань, нехай люди почують одне одного, і тоді вони займуть виважену позицію, стануть безпосередніми учасниками процесу реформування органів місцевого самоврядування, підтримають своїх сільських голів-новаторів.

Сходки у громадах району щодо підтримки утворення Врадіївської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у селищі Врадіївка розпочнуться вже на цьому тижні. Згідно з терміном, що установлений законодавством, це потрібно зробити упродовж місяця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme