ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волонтери скаржаться, що ВМС гальмує ремонт бойового корабля "Нетішин"

Унікальне водолазне судно розвалюється на очах
Depo.Миколаїв
29 січня 2016 13:46
ФОТО: depo.ua
Волонтери скаржаться, що ВМС гальмує ремонт бойового корабля "Нетішин"
Волонтери скаржаться, що ВМС гальмує ремонт бойового корабля "Нетішин"

Всеукраїнський центр поскаржився, що ВМС ігнорує проблему бойового корабля "Нетішин", яке знаходиться в критичному стані. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на офіційний сайт волонтерів.

Унікальне бойове водолазне судно з професійним обладнанням, придбаним за грощі українців, потребує негайного ремонту.

"Керівництво ВМС, на наші неодноразові звернення, дякує за нашу громадянську позицію і далі нічого не рухається. За їх повідомленнями, більшість бойових кораблів та суден потребують виконання значного обсягу ремонтних робіт, а фактично вони знаходяться в критичному стані і потребують негайного докового ремонту", - жаліються волонтери.

Волонтери поскаржилися, що ВМС гальмує ремонт миколаївського бойового корабля “Нетішин”

Боротися за "життєздатність" корабля, що з 2012 року базується в Очакові,  почалась ще влітку 2015 року. Командування військової частини А1228 неодноразово зверталось за допомогою  до волонтерів і за декілька місяців для судна було придбано систему автоматичної ідентифікації Raymarin AIS-350 з картплотером, виносною антеною та ехолотом, гумовий човен "Бриз" з 15-ти сильним двигуном, комплект радіостанцій (7 од.), сучасна радіостанція, дренажний насос з рукавами, медикаменти, матеріали для ремонту корпусу та комплект водолазного спорядження. Загальна вартість допомоги склала понад 200 тис. грн.

Наразі головною проблемою "Нетішина" є незадовільний стан корпусу. Останній док судно бачило ще в далекому 1999 році, хоча згідно Наказу Міністерства Оборони № 855 від 14.12.2012 р., докування необхідно проводити 1 раз на 2 роки. Тільки за 2015 рік "Нетішин" пройшов 4749 морских миль, в два рази більше, ніж в 2014 р. Термінова необхідність проведення усіх робіт була зазначена в відомості докових ремонтних робіт, та цілком підтвердилася за результатами оглядів волонтерів та профільних спеціалістів.

Волонтери поскаржилися, що ВМС гальмує ремонт миколаївського бойового корабля “Нетішин”

Під час виконання завдань та навчань, спостерігається значне потрапляння води в трюми через ущільнення валів, неодноразова розгерметизація цистерн фекальних стоків, з подальшим потраплянням стоків в машинний відсік, відсутність понад 50 відсотків клепок з’єднання палубної надбудови до корпусу судна, значна вібрація під час руху судна.

"Останнім часом командування ВМС ЗСУ тисне на капітана та екіпаж МВС "Нетішин", віддає незрозумілі команди – вихід в море з льодом, хоча судно для цього не призначене. Елементрано "Нетішин" не має "льодового поясу" – це посилена металом носова частина корабля. Чому ми обрали саме "Нетішин"? Водолазне судно такого рівня обов’язково треба тримати в бойовому стані. Адже підступність ворога вже неоднарозово ставило нашу Країну в небезпечне становищє. "Морські котики" намагаються виконувати свої задачі, але з перемінним успіхом, судно розсипається на очах. Навіть зараз "Нетішин" стоїть в Одеському доці, до якого ледь дійшло власними силами. Власне кажучи, судно постійно зазнає стихійні ремонтні роботи "на ходу". Звісно, ремонтують бортові механіки", - додають волонтери.

Волонтери поскаржилися, що ВМС гальмує ремонт миколаївського бойового корабля “Нетішин”

Дата постановки судна в док була запланована на початок вересня 2015 р., але згодом за проханням керівництва ПВМБ ВМС ЗСУ перенесена на 15 вересня 2015 року в зв’язку з навчаннями "Сі-Бриг 2015". 15 вересня 2015 року МВС "Нетішин" в док не був направлений, оскільки згідно вказівки генштабу (зі слів керівництва ВМС ЗСУ) судно виконує завдання та буде направлене 21вересня 2015 року. Згодом за повідомленням керівництва ПВМБ ВМС ЗСУ дане судно не буде поставлене в док, так як немає гарантій щодо виконання ремонтних робіт.

Волонтери поскаржилися, що ВМС гальмує ремонт миколаївського бойового корабля “Нетішин”

На ТОВ "Завод Океан" було підготовлене стапельне місце та визначено порядок підйому судна, та проведення робіт з забезпеченням усіх технічних вимог, а спеціалізовані роботи зобов’язалося виконати ТОВ "Південна судоремонтна компанія". Спеціалістами був розроблений кошторис доково-ремонтних робіт, загальна вартість яких склала 2,5 млн грн.

Наразі, терміново необхідно зібрати кошти для проекту "Нетішин". Відновлення". Найближчим часом корабель зайде в док і треба буде негайно виконати всі заплановані роботи. Залишилось зібрати майже 510 тис. грн. 

Волонтери звертаються до небайдужих громадян, які допоможуть знайти кошти аби врятувати "Нетішин". 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв