ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Військова прокуратура розслідує земельні махінації на "Широкому Лані", - Матіос

Анатолій Матіос прокоментував судовий процес над керівництвом військового командування 53-ї мехбригади та полігону "Широкий Лан"
Depo.Миколаїв
7 березня 2016 10:38
ФОТО: depo.ua
Військова прокуратура розслідує земельні махінації на "Широкому Лані", - Матіос
Військова прокуратура розслідує земельні махінації на "Широкому Лані", - Матіос

Заступник генерального прокурора - головний військовий прокурор України Анатолій Матіос прокоментував ситуацію, що склалась навколо полігону "Широкий Лан" та покарання винних у знущанні над бійцями 53-ї мехбригади, про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Depo.Миколаїв.

Матіос заявив, що військова прокуратура не має жодних повноважень, щоб попереджувати подібні ситуації та реагує відповідно до звернень військових постфактум: "Як переміщати, де розміщувати, чим саме забезпечувати особовий склад військ- це виключна компетенція військового командування, втручатися у рішення якого (за винятком настання наслідків) військова прокуратура НЕ МАЄ права та будь яких законних повноважень". 

Головний військовий прокурор України додав, що військова прокуратура "відреагувала миттєво, не шукаючи "стрілочників" і не роблячи "крайніми" самих бійців" та розповів про ситуацію на полігоні та з військовим керівництвом: "Станом на сьогодні, за неналежне виконання службових обов'язків до адміністративної відповідальності нами притягнуто командний склад бригади та вищестояче командування. Командир, начальник штабу,заступник, заступник з тилу, начальник продовольчої служби батальйону, а також безпосередньо командир 53 бригади Водолазський, на підставі адмінпротоколів військової прокуратури за рішенням суду, отримали від 5 до 10 діб реального АРЕШТУ на гауптвахті. Після свят закінчиться судовий розгляд ще 4-х наших адмінпротоколів відносно заступників командувача військ ОК "Схід". 

Анатолій Матіос акцентував: "Ще НІКОЛИ офіцери такого рівня не відповідали ВЛАСНОЮ СВОБОДОЮ за невиконання Статутів Збройних Сил України і прийняття неправильних управлінських рішень! Такого не було НІКОЛИ!".

Крім того, наразі військовою прокуратурою Південного регіону розслідується кримінальне провадження щодо незаконного використання військових земель у сільськогосподарських цілях, де державі нанесені значні матеріальні збитки.

Нагадаємо, що суд "посадив на губу" лише п'ятьох командирів 53-ї мехбригади, жоден з винуватців не отримав реального покарання

Військова прокуратура розслідує земельних махінацій на "Широкому Лані", - Матіос - фото 1

Військова прокуратура розслідує земельних махінацій на "Широкому Лані", - Матіос - фото 2

Військова прокуратура розслідує земельних махінацій на "Широкому Лані", - Матіос - фото 3

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв