ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Очакові вулицю перейменують на честь загиблого командира "морських котиків"

Перейменування викликало неоднозначні обговорення
Depo.Миколаїв
19 лютого 2016 16:08
ФОТО: depo.ua
В Очакові вулицю перейменують на честь загиблого командира "морських котиків"
В Очакові вулицю перейменують на честь загиблого командира "морських котиків"

На Миколаївщині продовжують підбивати підсумки перейменування вулиць за декомуназацією. В Очакові міська влада прийняла рішення про зміну назв 19 вулицям. Серед них і Чижикова, яка тепер носитиме ім'я Олексія Зінченка - командира загону спецпризначенців, що загинув в АТО. Про це інформує Очаківська міськрада, передає Depo.Миколаїв.

Зазначається, що в Очакові "декомунізаційна" комісія,  яка була створена на початку липня, збиралась декілька разів. Що­правда, жодного рішення про перейменування вулиць в місті на виконання закону вона не прийняла. Тому з 21 листопада місія з перейменування перейшла до мера Сергія Бичкова. Але він вирішив все ж залучити людей до процесу і попросив містян висловити власну думку.

Ідеї збирали протягом двох місяців. За законом міський голова почав процедуру перейменування вулиці Чижикова, запропонувавши назвати її на честь командира "морських котиків" Олексія Зінченка, який у 2014 році загинув у зоні АТО. Щоб присвоїти вулиці ім'я діяча, повинні були провести горомадські обговорення. Городянам запропонували висловити власну думку з цього приводу і часу дали до 12 січня.

На цю дату до виконкому Очаківської міськради надійшли такі пропозиції: "За" перейменування вулиці Чижикова на вулицю Зінченка Олексія – 225 осіб. Цю ідею підтримали мешканці вулиці Чижикова та військовослужбовців в/ч А 1594. Проти був один мешканець, який запропонував назвати вулицю іменем Генерала Писаренка. Ще сім членів громадської ради - вулицею Гвардійською, Армійською, Привокзальною; також по одному голосу віддали за назви "Вокзальна", "Флотська", "Автовокзальна".

Таким чином "За" перейменування вулиці Чижикова на вулицю Зінченка Олексія – 225 осіб, "Проти" - 11. Тим не менш, ця ідея викликала неоднозначне ставлення, хоч у встановлений термін альтернативних пропозицій не поступало. Але вже по закінченню строків члени громадської ради при виконкомі зібрали близько 200 підписів жителів Очакова, які висловились проти надання вулиці Чижикова іменної назви. Пропонували вони "нейтральну" - Арсенальна.

Громадська рада намагалася все ж донести думку підписантів під цією заявою, проте це викликало хвилю акивного і галасливого обурення з боку присутніх військовослужбовців під час оголошення результатів. Секретар міськради Валентина Кифоренко нагадала, що було порушено строки подачі альтернативних пропозицій, а всім іншим - про демократичні цінності, які передбачають, передусім, повагу до протилежних поглядів.

Рішення про перейменування Чижикова на вулицю Зінченка Олексія було оприлюднено та міський голова за де­кілька днів до закінчення строку його повноважень по перейменуванню вулиць підписав відповідні розпорядження.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв