ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В миколаївських лікарнях створять Громадські наглядові ради

Пілотний проект стартує в Миколаївській обласній лікарні, і незабаром такі контролюючі органи будуть створені у всіх медустановах
Depo.Миколаїв
17 квітня 2016 14:31
ФОТО: depo.ua
В миколаївських лікарнях створять Громадські наглядові ради
В миколаївських лікарнях створять Громадські наглядові ради

В миколаївських лікарнях створять Громадські наглядові ради. Про це вчора, 16 квітня, розповів голова облдержадміністрації Вадим Меріков, повідомляє Depo.Миколаїв.

"Разом з Офісом розвитку Миколаївщини розробили алгоритм створення Громадських наглядових рад в обласних лікарнях. Пілотний проект стартує в Миколаївській обласній лікарні, і незабаром такі контролюючі органи будуть створені у всіх медустановах, як обласного центру, так і кожному районі та місті. Такі органи – це звичайна європейська практика. Ради повинні стати вакцинацією від корупції і свавілля в лікарнях області", - розповів голова ОДА.

Він нагадав, що також вже прийнято рішення про створення єдиної бази для централізованої закупівлі медпрепаратів та обладнання виключно через систему "Prozorro".

"Електронна система тендерних закупівель повинна замінити "кишенькові тендерні комітети головних лікарів", які бояться прозорості. Їх жадібність переходить всі межі, вони прикриваються тяжкохворими пацієнтами заради своєї особистої користі. Відкриті закупівлі повинні зупинити цей дерибан і відмивання державних коштів", – заявив він.
Вадим Меріков розповів, що вже розроблена дорожня карта створення Наглядових рад в лікарнях області.

За його словами обрана оптимальна модель для формування складу Ради. Так, документи можуть подати 3 категорії: представники громадськості, фахівці лікувальних закладів та представники місцевої влади. При цьому квота розподілена в рівній кількості, щоб виключити конфлікт інтересів. Ліміт членів Рад не органічний, а рішення – приймаються більшістю голосів. Планується, що Ради будуть сформовані на громадських засадах.

Члени Ради захищатимуть права пацієнтів, контролювати розподіл коштів, вирішувати конфліктні ситуації, що виникають в установах, а про свою діяльність інформувати пацієнтів і громадськість.

Спостережні Ради правомочні проводити аудит лікувальних закладів та моніторинг документів, при цьому, не порушуючи права пацієнтів, а також надавати свої рекомендації про продовження трудових контрактів з тим чи іншим головним лікарем.

"Ми впровадили систему проведення відкритих конкурсів, і всі головні лікарі повинні займати свої посади лише після проведення громадських обговорень. На жаль, багато лікарень перетворилися в сімейні бізнес-клани, а головні лікарі, займаючи посади десятиліттями, вважають майно громади своїм особистим. Громадський контроль зможе зламати систему і стати «гіркою пігулкою для медичних монополістів", – розповів Вадим Меріков.

Громадська Наглядова Рада – це прозорий процес в кожній установі, підвищення якості послуг, що надаються та ефективний розподіл коштів. До процесу будуть залучатися експерти, що дасть можливість розробити комплексні рекомендації щодо реформування та переформатування роботи лікувальних закладів.

"Я вдячний хлопцям з Офісу розвитку Миколаївщини за роботу і принципову позицію", – сказав Вадим Меріков.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв