ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В 2016 році на капітальне будівництво Южно-Український енергокомплекс направить 40 млн грн

Майже 20 млн грн буде витрачено на будівництва третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС
Depo.Миколаїв
24 лютого 2016 19:47
ФОТО: depo.ua
В 2016 році на капітальне будівництво Южно-Український енергокомплекс направить 40 млн грн
В 2016 році на капітальне будівництво Южно-Український енергокомплекс направить 40 млн грн

Шість основних об'єктів внесено в 2016 році в виробничу програму управління капітального будівництва Южно-Українського енергокомплексу. На її реалізацію планується отримати близько 40 мільйонів гривень. З них 19,694 млн грн буде направлено на продовження робіт з будівництва третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС і 19,196 млн грн - на промислове будівництво, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ЮУ АЕС.

Як відзначають гідроенергетики, введення в дію третього агрегату Ташлицької гідроакумулюючої електростанції знизить дефіцит високоманеврових генеруючих потужностей в енергосистемі України. Вартість товарної продукції ДП НАЕК "Енергоатом" при цьому складе близько 86 мільйонів гривень на рік. Експлуатація третього гідроагрегату ТГАЕС також підвищить надійність і ефективність роботи об'єднаної енергетичної системи України за рахунок покриття пікової і заповнення провальною частин графіка навантажень.

У 2016 році Южно-Українські енергетики почнуть реалізацію проектів, спрямованих на підвищення охолоджуючої здатності Ташлицького водосховища. Основними складовими проектів удосконалення системи технічного водопостачання Южно-Української АЕС є п'ять бризкальних басейнів, насосна станція підживлення ставка-охолоджувача і направителя струї спорудження. Останнє також стане і додатковим засобом у підвищенні охолоджуючої здатності Ташлицького водосховища. На нього в цьому році планується направити 17,946 млн грн.

На початку січня поточного року Кабінетом Міністрів України було затверджено проект реконструкції системи технічного водопостачання атомної станції. Спорудження п'яти бризкальних установок дозволить зняти обмеження потужності АЕС, викликане недостатньою охолоджуючої здатністю Ташлицької водойми-охолоджувача. В рамках проекту планується провести конкурсні процедури і визначити постачальника обладнання, зокрема, насосів, і підрядної організації, яка буде виконувати будівельні та електромонтажні роботи.

Для вирішення питання фінансування проекту Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, повинна включити його кошторисну вартість в тариф Енергоатому на відпуск електроенергії.

У 2016 році управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС також планує продовжити роботи із затвердження проекту комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів. У планах наступного року - введення в експлуатацію виробничого корпусу автотранспортного господарства підприємства. З 2016-му на цей об'єкт передбачено 1,25 млн грн.

Управлінням капбудівництва заплановано продовження роботи з перепрофілювання корпусу реакторного відділення недобудованого четвертого енергоблоку. Сьогодні тут розміщуються повномасштабні тренажери першої і другої черги АЕС і виробничі майстерні. Їх повинна поповнити база підготовки ремонтного персоналу.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв