У центрі Миколаєва будинки ХІХ ст. опинилися під загрозою через висотку

Забудовник планує звести багатоповерхівку з підземним паркінгом біля старої забудови, яка "стоїть" на катакомбах
Depo.Миколаїв
15 серпня 2016 09:13
ФОТО: depo.ua
У центрі Миколаєва будинки ХІХ ст. опинилися під загрозою через висотку
У центрі Миколаєва будинки ХІХ ст. опинилися під загрозою через висотку

У центрі Миколаєва розгорівся будівельний скандал. Упритул до житлових споруд 19-го століття збираються звести висотку з двох'ярусним підземним паркінгом. Про це йдеться у сюжеті ТСН, повідомляє Depo.Миколаїв.

Мешканці будівель, які мають статус пам'яток архітектури, кажуть, що будівництво зруйнує їхні квартири, які й без того тріскаються. "Будівля проектується - два поверхи паркінгу, шість поверхів житлової будівлі і мансарди два поверхи", - розповів один із обурених мешканців Олег Кондратюк. До того ж, старовинні будинки - без фундаменту, під ними просто катакомби. "Якщо почнуть рити котлован і буде двоярусна парковка, будинок просто розвалиться, тому що немає фундаменту", - розповів інший мешканець старовинної будівлі Юрій Дрозд.

Люди показали, що їхні квартири і так вже у тріщинах. Коли ж забудовник почав пиляти дерева, від падіння одного з них будинок здригнувся і з'явились нові зсуви. "Ми переймаємося, щойно почнуть вбивати сваї, у нас відійде стіна і три квартри обваляться. Одна квартира взагалі над парадним висить. І ось я і наді мною квартира, усе обвалиться", - скаржиться мешканка будинку Лариса Китаєва.

Забудовник у свою чергу запевняє, що має всі дозволи на початок підготовчих робіт. Його представники обіцяють, що перед будівництвом висотки укріплять сусідні споруди. "В [управлінні] архітектури надали містобудівний розрахунок, котрий підтверджує, що на цій ділянці можна зводити будівлю тих габаритів і тої поверховості", - заявив виконавчий директор забудовника Олексій Орлеогло.

Натомість в управлінні архітектури запевняють, що дозволили забудовнику лише розробити технічну документацію. Якого розміру там може стояти будинок - має вирішити експертиза ґрунту та сусідніх споруд. "Зараз проводиться перевірка. За результатами перевірки будуть зроблені висновки. Якщо буде підстава для скасування дозволу на підготовчі роботи, то це буде зроблено", - пояснив інспектор ДАБК Євген Поляков.

Поки триває перевірка, люди звернулися до суду з клопотанням про накладення арешту на земельну ділянку. А якщо будівництво все ж розпочнеться – вимагають від забудовника застрахувати їхні помешкання.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв