У миколаївській сільгоспінспекції запідозрили, що на ГМО-обладнанні хочуть "нагріти руки"

В СБУ заявили, що устаткування підмінили чиновники інспекції, але цеі спростовують експерти
Depo.Миколаїв
20 липня 2016 12:52
ФОТО: depo.ua
У миколаївській сільгоспінспекції запідозрили, що на ГМО-обладнанні хочуть "нагріти руки"
У миколаївській сільгоспінспекції запідозрили, що на ГМО-обладнанні хочуть "нагріти руки"

Історія з розкраданням держмайна в Держінспекції сільського господарства у Миколаєві триває. Співробітники викликали експертів, щоб довести свою невинуватість. Про це йдеться у сюжеті "Подробиць", повідомляє Depo.Миколаїв.

У гаражі інспекції зберігається обладнання, за допомогою якого визначають чи є в продуктах харчування ГМО. Лабораторію придбали чотири роки тому. Але не встигли навіть розпакувати. Кабмін позбавив інспекцію права перевіряти продукти на вміст ГМО. Наразі столичне керівництво проводить інвентаризацію. 

Перевірити вирішили після заяви СБУ про те, що дороге устаткування підмінили на більш прості прилади. Збиток державі силовики оцінили в три мільйони гривень. В інспекції все спростували. І покликали для інвентаризації незалежних експертів в сфері генетики.

"Представника прокуратури ми запрошували, ми відправили їм телефонограму, оскільки це було все дуже несподівано, зідзвонювалися з процесуальним прокурором, для того щоб він прийшов, на що він відповів, що він сьогодні не може", - розповідає перший заступник начальника Державної сільськогосподарської інспекції в Миколаївській області Євген Полоз.

Оглянувши техніку, експерти зробили висновок, що все обладнання в оригінальних упаковках, поставили його виробники, які й були заявлені. Устаткування відповіє актам прийому-передачі: фальсифікації немає.

Але в СБУ наполягають підміна була: "Частина устаткування була замінена на іншу, менш відомої у світі фірми. В документах було вказано конкретне устаткування фірми-імпортера", - зазначає прес-секретар СБУ в Миколаївській області Андрій Середич.

Чому так вирішили, правоохоронці не розповідають: триває слідство. Працівники ж інспекції впевнені, що хтось наклав око на їхнє устаткування, яке через підвищення курсу долара стало в декілька разів дорожче. Не виключають, що все йде до того, щоб у рамках розслідування на їхню лабораторію накласти арешт, обладнання вилучити та продати з аукціону.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв