ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаївський морпорт зайшло майже 300 млн доларів інвестицій

Порт постійно збільшує вантажний оборот
Depo.Миколаїв
30 січня 2016 12:25
ФОТО: depo.ua
У Миколаївський морпорт зайшло майже 300 млн доларів інвестицій
У Миколаївський морпорт зайшло майже 300 млн доларів інвестицій

На території Миколаївського морського порту реалізують низку масштабних інвестиційних проектів. Про це розповів в ході зустрічі з журналістами начальник порту Олександр Попов, повідомляє Depo.Миколаїв.

Так групою компаній BUNGE завершується реалізація проекту будівництва виробничо-перевантажувального комплексу в тиловій частині причалів №13,14. Після завершення комплекс забезпечить реальний вантажний оборот в обсязі 2,176 млн тонн на рік. Обсяг інвестицій становить 170 млн дол. США.

Гонконгською компанією Noble Group реалізується проект розвитку перевантажувального терміналу на причалах № 1, 2 шляхом перепрофілювання комплексу з перевалки генеральних і навалювальних вантажів на комплекс з перевалки зернових і олійних культур та продуктів їх переробки. Річний вантажообіг комплексу планується в обсязі 2,5 млн тонн. Обсяг інвестицій в проект складає 75 млн дол. США

Крім того, в порту реалізується проект з будівництва універсального перевантажувального комплексу на запроектованому причалі № 8 запланованою потужністю 1 млн тонн вантажів на рік. Комплекс, який планується створити на умовах державно-приватного партнерства, передбачає будівництво трансформаторної підстанції, очисних споруд, складських площ. На 2016 рік запланована розробка проекту землеустрою, відведення в постійне користування земельної ділянки під будівництво причалу, отримання правовстановлюючих документів на земельну ділянку, а також проведення будівельно-монтажних робіт по об'єкту.

Також у поточному році порт планує провести розробку ТЕО на будівництво причалу № 14А та здійснити заходи щодо відведення земельної ділянки під будівництво причалу в рамках реалізації проекту зі створення перевантажувального комплексу потужністю 0,7–1 млн тонн вантажів на рік.

В цілому, реалізація вказаних проектів дозволить створити близько 600 робочих місць.

Серед завершених в 2015 році проектів на території порту варто відзначити введені в експлуатацію склади критого зберігання в тилу причалу № 4. Інвестором проекту виступила компанія Arcelor Mittal (через ТОВ "Стивідорна компанія Нікмет-Термінал"). Обсяг одноразового зберігання продукції становить 16 тис. тонн блакитної арматури. Обсяг інвестицій склав 26,4 млн грн.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв