У "Миколаївгазі" заявили, що система субсидій "вимиває" кошти в енергокомпаній

Газовики скаржаться, що люди не економлять газ і не оплачують обов'язкові платежі
Depo.Миколаїв
11 липня 2016 10:50
ФОТО: depo.ua
У "Миколаївгазі" заявили, що система субсидій "вимиває" кошти в енергокомпаній
У "Миколаївгазі" заявили, що система субсидій "вимиває" кошти в енергокомпаній

Близько 26% тарифної виручки ПАТ "Миколаївгаз" складають розрахунки по субсидіях. Це бюджетні зобов'язання, які оформляються протоколами. Але такими "паперовими розписками" неможливо виплатити зарплату співробітникам, заплатити податки, придбати паливо для заправки автомобілів, матеріали та обладнання для ремонтів газопроводів. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі "Миколаївгазу".

У першому півріччі 2016 року 63,5 млн гривень тарифної виручки ПАТ "Миколаївгаз" оформлено протокольними заліками по субсидіях. З них 16,5 млн до сих пір не профінансовані. Крім того, в цьому році тарифна виручка ПАТ "Миколаївгаз" скорочується через те, що багато субсідіантів не платять навіть обов'язкові платежі за газ, які їм розраховують місцеві управліня соцзахисту.

На Миколаївщині 35% домогосподарств отримують субсидію. У багатьох її розмір не тільки перекриває суму нарахувань за використаний природний газ, але ще і в кілька разів її перевищує. "Побоюючись, що в майбутньому їм можуть скоротити розмір субсидії, багато споживачів спеціально нарощують споживання газу. А це, в свою чергу, "ставить хрест" на заявленої урядом програмою енергозбереження, адже у субсідіантов відсутній стимул економити блакитне паливо", - заявили у "Миколаївгазі".

Голова правління "Миколаївгазу" Богдан Стегній зазначає, що чинна система субсидування не стимулює споживачів до енергозбереження, а також призводить до "вимивання" оборотних коштів з енергетичних компаній. "Через це ми зараз перебуваємо у критичній ситуації, врятувати яку може тільки вдосконалення механізму нарахування субсидій. Люди повинні розуміти свою відповідальність за контроль обсягів споживання енергоресурсів. Більш того - бути в цьому зацікавлені", - додає Стегній.

Раніше повідомлялося, що миколаївців, які споживають газ без лічильників, "відключать" за півтора роки.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв