У Миколаєві повторно судитимуть військового, що побив патрульного

П'яний контрактник ще взимку вдарив в обличчя та живіт поліцейського, проте суд йому дав роки умовно

У Миколаєві повторно судитимуть військов…

Миколаївський апеляційний суд визнав, що у першій інстанції порушили засади законності у кримінальному провадженні про заподіяння тілесних ушкоджень поліцейському. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі апеляційного суду.

15 січня цього року вночі на вул. Космонавтів у Миколаєві військовослужбовець контрактної служби, гранатометник Б. перебував у стані алкогольного сп'яніння. Діючи умисно, він вдарив кулаком в обличчя та ногою в живіт заступнику командира роти патрульної поліції, який намагався скласти протокол про адміністративне правопорушення. За матеріалами кримінального провадження, військовослужбовець заподіяв поліцейському легкі тілесні ушкодження.

Ленінський райсуд Миколаєва 14 червня засудив військового за ч. 2 ст. 345 КК України (насильство щодо працівника правоохоронного органу) до двох років обмеження волі. Згіндно з даними Єдиного реєстра судових рішень, гранатометника за ст. 75 ККУ звільнили від відбування покарання з випробуванням на два роки.

Однак вирок суду не задовольнив ані прокурора, ані захисника обвинуваченого, які подали апеляційні скарги. Захисник посилався на рішення Європейського суду і вказував, що суд не перевірив усі докази, не дав їм належної оцінки на предмет допустимості, достовірності та достатності для притягнення до відповідальності, чим допустив однобічність. Адвокат вважав, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи про наявність в діях обвинуваченого причинного зв'язку з наслідками, виною та мотивом інкримінованого злочину.

Прокурор не оскаржував правильність кваліфікації дій та доведеність вини обвинуваченого, вважав вирок в частині звільнення Б. від відбування покарання незаконним та просив його скасувати через неправильне застосування закону про кримінальну відповідальність. "Розгляд кримінального провадження за наявності неконкретності висунутого обвинувачення порушує гарантовані законом процесуальні права обвинуваченого, в тому числі і право на захист, а ухвалене судове рішення за таких обставин повинно бути визнане незаконним через істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону", - встановили у суді.

Апеляційні скарги захисника в інтересах обвинуваченого Б. та прокурора у кримінальному провадженні задоволено частково. Вирок Ленінського районного суду Миколаєва від 14 червня скасували і призначили новий судовий розгляд вказаного кримінального провадження в суді першої інстанції в іншому складі суду.
Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme