У Миколаєві агітували за Зеленського на безкоштовному концерті (ФОТО)

Передвиборча агітація Зеленського демонструвалась на безкоштовному концерті, а це є порушенням закону

У Миколаєві 5 лютого відбулося два концерти шоу "Ліга сміху", один із яких був безкоштовним. Перед початком заходу демонструвалися відеоролики про вибори та звернення кандидата у президенти Володимира Зеленського, яке містить ознаки передвиборної агітації, передає Depo.Миколаїв із посиланням на "ОПОРУ".

На один із концертів можна було потрапити не за квитками, а за запрошенням. Глядачами цього концерту стали студенти, школярі, військовослужбовці й не тільки.

Від присутніх на заході студентів спостерігач "ОПОРИ" дізнався, що отримати запрошення можна було у профкомах вузів, зокрема у НУК ім. адмірала Макарова, МНУ ім. В. О. Сухомлинського. Військовослужбовці 79-ої окремої десантно-штурмової бригади теж мали можливість відвідати безоплатний концерт. Також у залі були помічені учні Миколаївської ЗОШ № 12. Як повідомив спостерігачу ОПОРИ завідувач центру концерт-хол "Юність" Миколаївського міського палацу культури "Молодіжний" Олег Кошовий, розповсюдженням запрошень займались безпосередньо організатори, він надав лише приміщення в оренду.

На вході до зали контролери сканували штрих-код запрошення, а безпосередньо у приміщенні зали жінка роздавала рекламні флаєри "Ліги сміху". На зворотній стороні флаєру розміщувалась інформація про конкурс. За його умовами треба зробити фото на концерті і опублікувати з хештегом "юморквартал" в Instagram. Переможцю обіцяли два квитки на концерт-зйомку Ліги сміху у Києві.

До початку концерту на екрані декілька разів демонструвалась серія роликів, зокрема про процедуру зміни місця голосування та необхідність йти на вибори. Окрім того, декілька разів було показано відео, де кандидат у президенти Володимир Зеленський розповідає, що "вирішив показати передвиборчу програму відкрито, розповісти хто ми є, як готуємо передвиборчу програму, як збираємо команду та як шукаємо гроші". Артисти у свою чергу, зазначили, що не будуть ні за кого агітувати, закликають лише прийти 31 березня на вибори, щоб голос не був втрачений.

Як зазначили в "ОПОРІ", відповідно до 1 частини 58 статті Закону України "Про вибори Президента України" передвиборна агітація − це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Оскільки передвиборча агітація Володимира Зеленського демонструвалась саме на безкоштовному концерті, то це є порушенням обмежень щодо ведення передвиборчої агітації, а саме частини 6 статті 64 Закону, де сказано: "забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата або згадуванням його імені, має ознаки підкупу виборців.

Нагадаємо, що штаб Зеленського заборонив йому виступати і давати інтерв'ю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв